Дуже багатьох людей цікавить чи можливе утеплення дерев’яного будинку?, та яким матеріалом(пінопластом, мінеральною вата, екструдований пінопласт) найкраще це зробити?
Я б порадив вам зробити утеплення дерев’яного будинку пінопластом, тому що пінопласт не паропроникний і дерево під ним гнити не буде. Кріплення пінопласту відбувається за допомогою клею Клей Ceresit CT 84 Express, або його аналогів, і прикручується саморізами (за допомогою обрізаного пластмасового дюбеля) в дерево для більш надійного кріплення, завдяки цьому між пінопластом та дерев’яною поверхнею утворюється повітряна подушка яка не буде давати дереву гнити. З поверхні пінопласт затягується сіткою з клеєм, перетягується клеєм ще раз, ґрунтується та покривається шаром декоративної штукатурки – ці всі шари не дають ні холоду ні теплу ні снігу ні вітру потрапити всередину, тому можете бути впевнені, що з вашим будинком нічого не станеться. Перевагою цього методу є те що за допомогою пінопласту ви можете вирівняти поверхню стіни що є досить важливим фактором заощаджуючи ваші гроші та надаючи будинку довершеного вигляду, що зробити з іншими утеплювачами досить складно особливо з екструдованим пінопластом. Взагалі екструдованим пінопластом треба утеплювати підлогу чи підвали, гаражі а не дерев’яні стіни будинку, як матеріал для утеплення він не практичний, рекламують що за допомогою «шипів» та «пазів» на ньому зменшуються містки холоду теоретично це так, працюючи практично я на свому досвіді переконався, що все не так просто, «пази» та «шипи» практично завжди різної довжини на 10 квадратах все нормально, але якщо стіна приблизно квадратів 100 то виникають проблеми – пінопласт перев’язують між собою в «шахматному» порядку і починаючи з третього ряду всі «пази» та «шипи» приходиться обрізати бо лінія рівня екструдованого пінопласту починає скакати вверх та вниз утворюючи утворюючи щілини велечиною в палець, якщо ви всетаки вирішили утеплювати екструдованим пінопластом вибиріть дорощий. Мінеральна вата паропроникна тому гарантії що через кілька років з’явиться грибок вам ніхто не дасть, якщо при процесі утеплення мінеральна вата набере вологу з дощу тоді проблеми виникнуть набагато раніше, оскільки без повітря та сонця вона практично не сохне «як губка», Ціна на мінеральну вату більша ніж на пінопласт тому тут не потрібно «видумувати велосипед. Більше інформації ви можете знайти на сайті http://bereza.hmarka.net
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.