Обов'язково випробуйте удар києм і прислухайтеся до звуку, який кий видає при ударі. Уважно оглянете корону. Чи однакові по довжині і ширині її зубці? Чи рівні вони? Чи однакові за розміром ті місця, де корона зустрічається з обметуванням? Чи рівномірні внутрішні зубці коронки, що становлять? Чи гострі їх кути? Але не перестарайтеся в пошуку недосконалості. Пам'ятаєте, що все це виготовляється уручну, і тому не чекайте абсолютної досконалості.
При виборі кия необхідно звертати увагу на наступні показники: довжина кия знаходиться в межах 150-160см (для гри в російську піраміду), 144-146см (для гри в пул); вага кия знаходиться в інтервалі 600-850г. (для гри в російську піраміду), 450-690г. (для гри в пул); діаметр нижньої підстави (бампер) складає 28-30мм; діаметр верхнього кінця кия (діаметр наклейки) 10-14мм; точка балансу (від бампера) 42-45см (для гри в російську піраміду), 39-50см (для гри в пул).
Покладіть шафт на стіл для пулу і прокатайте його. Чи йде він м'яко і рівно або Ви відчуваєте на нім які-небудь нерівності і шорсткості? Якщо так, то це не обов'язково означає, що ваш шафт нікуди не годиться.
Цьому може бути дві причини. По-перше, проводите Ваші випробування на одному кінці столу, оскільки столи для пулу зазвичай складаються з трьох плит. По-друге, переконаєтеся, що сукно на столі рівне і чисте. Крихти або пошкоджене сукно можуть створити ілюзію кривизни шафта. Нахилитеся так, щоб Ваші очі знаходилися на рівні столу.
Не чекайте, що шафт покотиться м'яко, як по маслу, навіть якщо він цілісний. Деякі киї мають так зване профілактичне покриття. В цьому випадку Ви побачите просвіт між шафтом і столом. Якщо смужка світла залишається рівномірною, поки Ви котите шафт по столу, то шафт - рівний. Знову таки, не чекайте досконалості. Невелика непостійність прийнятна. Це може бути показником того, що шафт в певних місцях відшліфований сильніше, ніж в інших і це ніяк не впливає на прямоту шафта.
Виконайте все теж саме з турніком. Він так само, як і шафт може мати профілактику. В цьому випадку Ви побачите світло між турніком і столом. Якщо ця смужка світла нерегулярна, то це може бути наслідком специфічної поверхні обмотки. Ретельно оглянете її, щоб з'ясувати чи не вона викликає ефект нерівності.
Після того, як ви перевірили шафт і турнік на предмет кривизни, можете з'єднати їх разом і приступити до перевірки їх сумісності, застосовуючи той же самий тест.
Краще всього проводити цю перевірку на столі для пулу, оскільки кий може повністю уміщатися на одній плиті столу. Якщо шафт сам по собі йде м'яко і турнік йде м'яко, а разом виникає ефект кривизни, означає у Вашого кия проблема стику. І даний турнік не слід сполучати з даним шафтом.
Інший спосіб перевірити їх на сумісність, це розкрутити їх на підлогу обороту і прокатати по столу у такому вигляді. Якщо все йде гладко, як і повинно, то це підтверджує, що Ви зіткнулися з проблемою сумісності.
Деякі виробники вважають, що сама краща перевірка на прямоту така. Покладете кий на стіл так, щоб наконечник шафта лежав на столі, а рукав турніка на борту столу. Прокатаєте кий в такому положенні. Якщо Ви не відчуваєте яких-небудь нерівностей і кривизни, значить, можете бути упевнені, що ви збираєтеся купити прекрасний кий.
Але не забувайте, що перш ніж перевіряти кий таким чином, спочатку потрібно перевірити стіл. Борти не мають бути пошкоджені або подряпані, а сукно - брудним або затертим.
Перевірте, щоб краї наклейки були рівні і мали добре відшліфовану сферу на самому кінці. Перевірте на жорсткість, натиснувши нігтем великого пальця на поверхню наклейки. Якщо вона жорстка або середня, то від нігтя не залишиться ніякого сліду.
Перевірте, щоб на Вашому кие не було тріщин і всякого роду щербин і щербинок. Для цього потріть пальцем з'єднання шафта з наконечником - воно має бути абсолютне рівним.
Ретельно оглянете дерево, з якого зроблений кий, особливо ту його частина, яка ближче до наконечника. Чи рівномірна грануляція впродовж всієї довжини шафта? Пам'ятаєте, що рівномірність набагато важливіша впродовж перших 15 - 50 див., чим на задній частині турніка.
Якщо Ви купуєте кий із запасним турніком, то майте на увазі, що чим більше вони схожі один на одного по всіх параметрах, тим краще. Спробуйте їх удар по черзі. Запам'ятаєте, що два шафта з абсолютно ідентичними характеристиками - вагою, формою, і навіть зроблені з одного шматка дерева ніколи не гратимуть однаково.
Точно також як і у випадку з наконечником, перевірте на дотик, чи немає на стику яких-небудь деформацій, браку, косметичних проблем - типу слідів від клею, механічних пошкоджень - вм'ятин, тріщин і щербин і так далі
Прикрутите наскільки можна міцніше шафт до турніка і проведіть пальцями по з'єднанню - чи немає там не стикувань, чи рівномірна щільність з'єднання. Щоб перевірити цю щільність на практиці, прикрутите шафт до турніка, але не зовсім до кінця, а так, щоб вони трохи бовталися. Чим менше діаметр цього базікання, тим краще. Найдорожчі киї мають зазвичай дуже з'єднання, що щільно приганяє один до одного.
Візьміть турнік за обмотку в одну руку і злегка постукаєте короною об іншу руку, в той же час злегка крутивши його в руці і уважно прислухаючись. Ви повинні чути легкий однотонний звук дерева по всій простукуваній таким чином поверхні. Якщо ж Ви чуєте призвуки, що деренчать, або порожнечу, це означає, що в турніку існує повітряна яма, що є результатом висихання клеївши, що тримає сращенную корону.
Обов'язково випробуйте удар києм і прислухайтеся до звуку, який кий видає при ударі. Уважно оглянете корону. Чи однакові по довжині і ширині її зубці? Чи рівні вони? Чи однакові за розміром ті місця, де корона зустрічається з обметуванням? Чи рівномірні внутрішні зубці коронки, що становлять? Чи гострі їх кути? Але не перестарайтеся в пошуку недосконалості. Пам'ятаєте, що все це виготовляється уручну, і тому не чекайте абсолютної досконалості.
Деякі виробники вважають, що процедура поплескування кия по долоні з метою протестувати, таким чином як сильно він вібрує і, відповідно, грає, не дієва. Вони стверджують, що неможливо зробити які-небудь виводи про ігрові якості кия на підставі того, як він звучить при простукуванні збоку. Вони вважають цю процедуру за безглузду з урахуванням того, що кий - це інструмент, покликаний працювати під тиском сили і може бути протестований тільки в такому положенні. Інші ж вважають, що ця процедура дає уявлення про жорсткість, структурну цілісність і вагу кия.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.