Існує два способи потрапити на першу сторінку результатів пошуку: оптимізація сайту і реклама в пошукачах. Слід розуміти, що під «першою сторінкою» мається на увазі не якесь фіксоване місце на сайті пошукача, а сторінка, що видається за запитом.
Число щоденних запитів в російськомовних пошукачах обчислюється мільйонами, а в світових - сотнями мільйонів, і це означає, що щодня показуються мільйони перших сторінок. Чому так важлива саме перша сторінка? Дослідження Compaq показало, що 68% користувачів не йдуть далі за першу сторінку результатів пошуку. За даними сайту Searchenginewatch, тільки 7% користувачів проходять далі за третю сторінку. Місце на першій сторінці тільки тоді сприяє зростанню продажів або притоці аудиторії, коли запит цільовий, і іноді краще добитися другої або третьої сторінки по «правильному» запиту, чим першою за запитом, що не стосується теми сайту.
Детальний опис прийомів оптимізації сайту і поліпшення реклами є в інших статтях, тут ми торкнемося загальних підходів і понять. Оптимізація сайту.
Оптимізація сайту - це дії над елементами сайту і навколишнього його середовища, які приводять до поліпшення позиції в результатах пошуку по запитах, що цікавлять. Невід'ємні риси пошукових систем, такі як нестабільність результатів, засекреченность алгоритмів і низька швидкість індексації, утрудняють оптимізацію і приводять до великих труднощів за бажання отримати гарантію результату. Серйозно проведена оптимізація зазвичай включає наступні етапи:
1. Попередня робота.
* планування робіт відповідно до виділеного бюджету і особливостей сайту; * аналіз сайту і його аудиторії, прогноз результатів.
2. Підготовка сайту.
* технічна підготовка сайту до індексації. 3. Вивчення ніші і позиціонування сайту.
* складання семантичного ядра сайту, аналіз попиту; * аналіз конкуренції і наявних ресурсів, вибір напряму оптимізації.
4. Роботи по зміні сайту і зовнішнього середовища.
* робота над текстом і структурою сторінок, посилань сайту; * вибір опису для сайту і грамотна реєстрація в пошукачах; * підвищення авторитетності сторінок сайту і його тематичної популярності; * робота з описами, орієнтованими на користувача, для підвищення трафіку; * збільшення об'єму контента.
5. Підведення підсумків.
* аналіз досягнутих результатів і складання звіту.
Оптимізація у вузькому сенсі слова має на увазі тільки роботу з текстами сайту і, можливо, збільшення авторитетності сторінок. Іноді це може давати хороший ефект, але у багатьох випадках скорочений варіант неприйнятний. Без всього комплексу робіт неясно, в якому напрямі треба рухатися - не складено семантичне ядро, і тому немає уявлення про тему сайту; немає знання сайту і його аудиторії; не проведені роботи з підготовки до індексації, тому сайт може просто не потрапити в базу пошукової системи із-за технічних проблем; запити, вибрані для оптимізації сторінок, можуть зажадати дуже багато сили і часу через те, що не був проведений аналіз конкуренції і так далі
Оптимізація в широкому сенсі слова охоплює не тільки роботи, пов'язані безпосередньо з просуванням в пошукачах, але і дії з поліпшення usability (зручність використання сайту), залучення цільового трафіку на сайт, підвищенню зацікавленості аудиторії і навіть створенню комьюніті (співтовариство користувачів, об'єднаних інтересами). Це пов'язано з тим, що в процесі оптимізації активно виявляються недоліки сайту в текстах, структурі, дизайні, ідеології, постійно знаходяться нові незайняті ніші в області, що цікавить, і суміжних з нею темах, і використання цієї безцінної інформації може істотно поліпшити сайт і підняти рівень його відвідуваності і прибутковості.
Що мають на увазі під оптимізацією ті, хто пропонує послуги з розкручування сайту? У жовтні 2002 було проведено вивчення промоутерського ринку рунета, засноване на аналізі сайтів 31 компанії, що надають послуги з просування сайту в пошукачах (методика відбору сайтів див. ). Аналіз показав (див. діаграму 4), що широко пропонуються тільки найпримітивніші варіанти оптимізації - реєстрація сайту в пошукачах (65% компаній) і оптимізацію текстів сайту (48%). Складні роботи і комплексні послуги пропонують тільки 6% промоутерів. Цю безрадісну картину трохи пожвавив факт, що нечесні методи просування або спам пропонують теж тільки 6% компаній.
Тому, вибираючи промоутера для проведення робіт, поцікавтеся, що він робитиме з вашим сайтом. Якщо він посилається на «спеціальні методи» і «ноу-хау», швидше за все, все обмежиться оптимізацією тексту або спамом.
Реклама в пошукачах.
Пошукові машини, як і інші сайти, пропонують рекламу. Окрім звичайної реклами, рекламодавцеві доступна контекстна реклама. Це показ оголошення в тих випадках, коли користувач задає запит, що цікавить рекламодавця. Завдяки тому, що користувач вже усвідомив свою потребу і шукає можливості для її задоволення, виходить значно більший збіг інтересів з рекламодавцем, чим в будь-якому іншому випадку. Це підтверджує статистика - якщо на звичайний банер натискають ті, що 0,1-0,3% побачили, то контекстне оголошення привертає 3-5% користувачів, а в окремих випадках до 30-40%. Найголовніше, що аудиторії, що прийшла на сайт по контекстній рекламі, властиві всі достоїнства, описані в розділі «Інтернет-маркетинг і просування сайту» - високий коефіцієнт конвертації відвідувачів в покупців і відмінний ROI.
Існує багато різновидів контекстної реклами. Вона може відрізнятися:
* по розташуванню на сторінці: платні посилання над результатами пошуку, оголошення в правій частині сторінки, банери і текстові посилання усередині списку результатів, і т. д.; * за способом вибору ключових слів: тематичні пакети або окремі слова; * по ступеню автоматизації: автоматичні системи розміщення і показу оголошень (Google Adwords, Яндекс.Директ) і способи, що вимагають листування з рекламним відділом; * за способом оплати: за покази, за кліки, системи аукціонного типу з оплатою за кліки; * по місцю демонстрації реклами: тільки на сайті пошукача або ще і на партнерських сайтах.
Ефективність конкретного виду контекстної реклами залежить від багатьох чинників, але більше всього від правильного підбору ключових слів і тексту оголошення (або банера), відповідного цим словам. Існує також закономірність: при зміні розташування рекламного блоку, його форми і кольори, ефективність на деякий час зростає на 20-40%, оскільки користувачі частіше починають помічати рекламу.
Робота з текстовою рекламою не так проста, як здається - в одній і тій же області можна як добитися успіху, так і зазнати фіаско. Важливо розуміти інтереси користувача, задаючого запит, і пропонувати йому не товари і послуги «взагалі», а тільки те, що він шукає зараз. У системах аукціонного типу необхідно прагнути понизити вартість кліка по оголошенню, щоб підняти ROI.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.