Для виготовлення каркасного акваріума потрібно насамперед дістати або зробити самому каркас. Найпростіше використовувати дюралюмінієвий куточок із сторонами 2,5-3 см заводського виготовлення, які вельми просто розкроїти, з'єднавши потім заклепками з однорідного металу.
1. Підготовка матеріалів.
Для виготовлення каркасного акваріума потрібно насамперед дістати або зробити самому каркас. Найпростіше використовувати дюралюмінієвий куточок із сторонами 2,5-3 см заводського виготовлення, які вельми просто розкроїти, з'єднавши потім заклепками з однорідного металу. Умільці можуть застосовувати спеціальну зварку, а також використовувати для виготовлення каркаса інші матеріали. Але у всіх випадках каркас має бути строго прямокутної форми, а при вмазуванні стекол - добре ізольований від води. Окисли таких металів, як залізо, мідь, цинк і ін., можуть отруїти риб.
Дно невеликих акваріумів (об'єм до 20-30 л) може бути скляним, але частіше з оцинкованого металу або листового заліза, на яке іноді накладають скло на мастиці. Кутові вертикальні стійки в більшості випадків скріпляють між собою верхніми обідками.
Великі акваріуми для міцності часто роблять з пазами. У пазових акваріумах з оцинкованого металу деталі припаюють один до одного і до трубок.
Потім приготуйте стекла для майбутнього акваріума.
Міцність акваріума окрім якості виготовлення залежить і від товщини стекол.
Стекла, призначені для виготовлення акваріума, мають бути рівними, без подряпин, тріщин і повітряних бульбашок. Щоб вирізувати скло, використовуйте склоріз і креслярську рейсшину. При надрізі склоріз має бути щільно притиснутий і до лінійки, і до скла. Надріз проводиться без відриву, за один раз. Якщо ви почуєте під час процедури легке потріскування, а на склі залишиться тонкий безбарвний слід, значить, ви всі зробили правильно. Якщо слід, що залишився на склі, має вид білої грубої подряпини, то надріз виконаний невірно.
Дно акваріума виготовляється з товщого скла. Воно повинне мати наступні параметри: довжина (ширина) дорівнює довжині (ширині) каркаса з внутрішньої сторони мінус 0,5 див. Дно повинне вільно входити в каркас.
Всі стекла вирізують з таким розрахунком, щоб між ними і каркасом був зазор в 2-3 мм, інакше, розширившись від теплої води, торці стекол можуть упертися в каркас або один в одного і лопнути. Стекла краще вирізувати в три етапи: першим вирізувати і вмазати донне скло, потім бічні довгі стекла і, нарешті, бічні короткі. Торці вирізаних стекол слід уважно оглядати і вибраковувати ті з них, у яких виявляться, хай ледве помітні, волосяні заколювання. Надалі такі дефекти на склі можуть дати тріщину. Перш ніж вставляти стекла в каркас, приготуйте розпірки (ними можуть послужити тонкі палички), необхідні, щоб стекла не відійшли від каркаса і знаходилися під тиском. Розпірок повинно бути 8-4 по довжині і 4 по ширині.
Після цього всі стикувальні краї стекол зачищаються шкіркою і промиваються бензином або ацетоном.
Наступний етап у виготовленні каркасного акваріума - приготування мастики. Важливо, щоб в ній не містилося шкідливі домішки, які могли б отруїти рибок. Ви можете скористатися як мастика герметиками УТ-30, УТ-32, МЕС-5, ГА, ГС-Б або сумішшю цементу з клеєм БФ-2. Нижче приведені способи самостійного виготовлення мастики.
Просіяний цемент мазкі від 300 до 500 замішується з масляним лаком (е 333), підігрітим до 60-70 °С, або з натуральною оліфою, прокип'яченою з каніфоллю (1:9), поки отримана маса не почне нагадувати по густині віконну мастику.
Добре подрібнена крейда перетирається зі свинцевим суриком (9:1) і змішується з льняною оліфою, підігрітою до 50-60 °С. Суміш має бути достатньо густою і не розтікатися.
Каніфоль (200 грама), подрібнена крейда (100 грама), вар (50 грама), бджолиний віск (20 грама), оліфа (100-150 грама) змішуються і нагріваються до кипіння. Після того, як суміш охолодиться до 50 °С, вона змішується з цементом (40 грама).
Додайте в подрібнену крейду сухого свинцевого сурику (10 грама сурику на 100 грамів мела) і змішайте з масляно-смоляним лаком 7-с. Мастика не має бути сухою. Всі ці види мастик можна також використовувати при закладенні течі в акваріумі.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.