При виборі акваріума слід враховувати два основних правила: Чим більше ширина акваріума його висоти, тим краще, оскільки більше площа, через яку у воду поступає з повітря кисень. Чим менше об'єм акваріума, тим складніше його доглядати.
При виборі акваріума слід враховувати два основних правила: Чим більше ширина акваріума його висоти, тим краще, оскільки більше площа, через яку у воду поступає з повітря кисень. Чим менше об'єм акваріума, тим складніше за ним залицятися.
Останнє пов'язане з тим, що акваріум - спроба відтворити природний мир в штучних умовах. У природі все гармонійно і зв'язаний: рибки, рослини, молюски, бактерії. У штучних умовах теж може встановитися гармонія, але якщо система невелика, то щонайменший вплив ззовні приводить до значних відхилень від рівноважного стану. До того ж рибки, які живуть в маленьких акваріумах, менше по розмірах, мають гірший зовнішній вигляд, рідко розмножуються або взагалі втрачають здібність до розмноження.
Що таке маленький акваріум? Це акваріум об'ємом менше 25 л. Великі акваріуми - понад 100 л. Акваріуми об'ємом від 25 до 100 л вважаються за середні.
Акваріуми можуть бути різної форми: прямокутні, квадратні, сферичні, циліндрові, з похилими стінками, у вигляді келихів... Є з чого вибирати. Матеріали, з яких роблять акваріуми, також різні. Але і тут потрібно знати декілька нюансів:
Акваріуми сферичної форми і будь-який інший, яка передбачає невертикальні стінки, доведеться частіше прибирати, оскільки на похилій плоскості осідатиме сміття. Акваріум з оргстекла не б'ється, але дуже легко дряпається. Хай більшість подряпин, якщо не придивлятися, то і не відмітиш, але сфотографувати своїх улюбленців в акваріумі з оргстекла навряд чи вийде. Скляний акваріум може розбитися, зате подряпати його складно.
Акваріум химерної форми рідко задовольняє Правилу 1 (див. вищий), і його важче гармонійно вписати в загальний інтер'єр. За великим рахунком, найбільш оптимальний варіант - стандартний прямокутний акваріум. Але це не правило, і остаточний вибір, звичайно ж, за Вами.
По методу виготовлення акваріуми діляться на:
Суцільноскляні акваріуми. Не мають швів, стиків, тому фізично не можуть протікати. Але є один серйозний недолік - суцільноскляний акваріум лопається від щонайменшого поштовху або нерівності поверхні, на якій він стоїть. Саме тому їх не проводять великими. Поверхня під таким акваріумом має бути ідеально рівною, чистою і з м'яким покриттям.
Каркасні акваріуми. Виготовляються з каркаса і скла. Міцні, можуть бути будь-якої форми і об'єму. Недолік - мастика, яка застосовується на швах, може старіти, висихати і виділяти у воду отруйні для рибок з'єднання. Каркасний акваріум не можна залишати на довгий час без води, оскільки унаслідок пересихання мастики з'явиться текти.
Безкаркасні акваріуми. Виготовляються з оргстекла, плексигласу, пластика. Міцні, надійні, навіть якщо почнуть протікати, текти легко заклеїти. Недолік - матеріали, з яких робляться безкаркасні акваріуми, дуже м'які і тому з часом покриваються подряпинами. Безкаркасний акваріум теж можна виготовити в домашніх умовах.
От і все, що стосується критеріїв вибору і видів акваріумів. Залишилося, виходячи з параметрів місця, яке вибране Вами для акваріума, і зважаючи на основні нюанси різних акваріумів, піти в магазин і придбати оболонку для дивовижного водного світу.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.