Дресирування собаки повинне приносити задоволення вам і вашому вихованцеві. Якщо ж ви не в настрої для проведення тренування собаки, тоді навіть і не починайте. Бажано, щоб тренування були короткими, по 5-10 хвилин, при постійному утримуванні інтересу і мотивації собаки.
1. Дресирування собаки повинне приносити задоволення вам і вашому вихованцеві. Якщо ж ви не в настрої для проведення тренування собаки, тоді навіть і не починайте. Бажано, щоб тренування були короткими, по 5-10 хвилин, при постійному утримуванні інтересу і мотивації собаки.
Якщо ваш собака не виконує команди після декількох спроб, не вознагражнайте її. Відновите тренування через декілька секунд після виконання простих команд, а потім повертайтеся до складніших команд.
Завжди закінчуйте тренування на позітовной ноті. Давайте собаці команду, яку вона добре виконає, потім винагородите її за добре випоненную роботу і закінчите наприклад командою "Відпочивати". Уникайте таких загальних слів, як "ОК". Тренування власник собаки і сам собака повинні покидати з відчуттям досягнутого успіху.
2. Кожен собака повинен знати базові команди підпорядкування, включаючи команди "к мені!", "Лежати!", "Сидіти!", "Поряд!", "Стояти!". Достатньо цінним уроком є навчання собаки командам сидеть-встать і лежать-сидеть на повідці. А також існує ряд додаткових корисних команд таких як: залиш, дай, стоп, хватіт.
Пам'ятаєте, що мотивація собаки полягає в тому, що при зменшенні кількості команд росте складність виконаних завдань. Успіх тісно пов'язаний не тільки із ступенем задоволеності завданням, але також і мотивацією собаки при виконанні вашої команди. Ось собаче питання: кидатися із сторони в сторони або возращаться до господаря? Дайте зрозуміти собаці, що їй потрібно зробити, і це збільшить ваші шанси на успіх.
3. На тренуваннях не повинно бути ніяких негативних емоцій або примушення. Не повинно бути крику, бітія, обсмикувань або електрошокера. Для досягнення добрих результатів кожне тренування повинне проходити в хорошому настрої і на позитиві. Пам'ятаєте, що при невиконанні команд собаку потрібно НЕ КАРАТИ, а просто НЕ ДАВАТИ винагороду. Більшість собак хочуть порадувати своїх власників або, в крайньому випадку, отримати що-небудь цінне (їду, увага або іграшки).
4. Переконаєтеся, щоб під час тренування мотивація собаки була на найвищому рівні, Це означає, що якщо винагородою служить їжа, то тоді тренування повинні проходити до їжі, а не після. Якщо ж похвала або гра з собакою і інші елементи уваги, тоді вам потрібно спланувати тренування на той час, коли ваш собака більше всього вимагає вашої уваги (наприклад, по поверненню з роботи додому).
Щоб викликати інтерес у собаки і підвищити виконання складних завдань, таких як лежать-стоять на повідці, потрібно дати собаці помірні вправи перед основним тренуванням. Різке перевищення фізичних можливостей собаки на ранніх ступенях навчання приведе до непередбачених наслідків.
5. Переконаєтеся, що ласощі отримувані собакою, найбажаніші. Собаки, для яких їжа є винагородою, добре рботают на тренуваннях за умови, що ця їжа - улюблені ласощі (наприклад, маленькі шматочки сира або підсушені шматочки печінки). Ласощі давайте маленького розміру і у малій кількості, по складу не повинні кришитися, не бути великого розміру і щоб не потрібно було жувати, інакше собака постійно відволікатиметься.
Якщо похвала використовується як винагорода, то хвалите свій собаку у високих тонах, співучо - найбільш приємних для вашого вихованця, ентузіазм у вашому голосі буде також нею оцінений. Якщо ігри з собакою використовуються як винагорода, то краще погладити собаку по шерсті на морді у напрямі зростання шерсті або почухати груди. Увага: погладжування по голові не подобається багатьом собакам!
6. За часом винагорода також важлива. Після вірного виконання команди необхідно дати ласощі в півсекунди, щоб вона зрозуміла зв'язок між правильним виполненім команди і винагородою.
7. Використовуйте короткі команди такі як сидіти, лежати, тихо і ін. Говорите одним словом. Не повторюйте команду. Собаки запам'ятовують команду на 2 хвилини. Коротші слова кращі, ніж довгі, слова закінчуються на тверді приголосні до, т, д краще, ніж на голосні, тому що ви можете дати команду емоційно (у тих випадках, коли це необхідно).
Єдину команду, яку можна використовувати з трьох слів, - це команда "к мені!". В цьому випадку ви спочатку повинні привернути увагу собаки, назвавши її ім'я, Рекс, потім слово "к мені!" і "хороший хлопчик". Простежите за своєю інтонацією, щоб вона була веселою і не жорсткою.
8. Візьміть собаку на повідець, приверніть її увагу так, щоб вона дивилася прямо на вас і говорите "Дивися на мене!". Потім скажіть "Сидіти!". Погано навчений собака сяде поволі, ось тоді ви винні МИТТЄВО із заохоченням в голосі (у високих тонах і щиро) сказати "Хороший хлопчик, Рекс" і відразу ж дати винагороду.
Ненавченому собаці можна дати ласощі так, щоб вона мимоволі сама сіла, щоб дістати його. Успішне виконання завдання закінчується похвалою і отриманням ласощів. В деяких випадках, тиск на ошийник, внизу на корпус собаки також використовується.
9. Коли ваш собака виконуватиме команди правильно більш, ніж в 85 % випадків в спокійній обстановці, ви можете переходити на наступний рівень навчання, починаючи заохочувати виконання команди "сидіти" швидше - за 3 секунди, потім за 2 секунди, за 1 секунду або негайно. Або ви також можете дати ласощі за правильнішого виконання команди сидіти, якщо собака виконав її краще, ніж просто торкнулася хвостом землі.
10. Поступово збільшуйте час виконання собакою команди "сидеть-стоять", поки вона зможе виконувати її протягом однієї хвилини, поки власник відходить на 5 кроків. Продовжуйте збільшувати час і дистанцію після того, як собака успішно виконав завдання за 5-10 спроб. У випадках тривалого виконання команди "сидіти" винагороду необхідно давати періодично, впродовж всього виконання цієї команди, в усякому разі під час тренування.
11. Міняйте команди, робіть тренування короткими і частими, адже собаки легше навчаються при коротких і частих тренуваннях. Коли собака вивчить декілька корисних команд при постійному отриманні винагороди, це означає, що собака винагороджується за кожного правильного виконання за звичкою, тоді порядок винагороди необхідно змінити на періодичний.
Спочатку собака може винагороджуватися 2-3 рази, потім кожен третій раз і так поки винагорода даватиметься випадковим чином. Це шлях отученія від ласощів і "роботи тільки за їжу". Пам'ятаєте, що завжди важливо похвалити ваш собаку відразу при правильному виконанні команди, чим винагородити чи ні пізніше.
12. Коли команди будуть добре відпрацьовані в спокійній обстановці, ви можете поступово починати тренуватися в галасливішому оточенні, продовжуючи тренуватися у дворі, на повідці, удлінняя його між вами і собакою і врешті-решт без нього, коли собака почне підкорятися без вказівок. Буде дуже корисним займатися у відносно жвавому оточенні для досягнення контролю над собакою навіть у відволікаючих ситуаціях. "Свята Грааль" дресирування собаки - мати собаку надійну, таку, що підкоряється без вказівок не дивлячись ні на що. Такий рівень може бути досягнутий тільки важкою працею і вкладеним часом. Отже старайтеся і пам'ятаєте, як сказав про дресирування собаки Конрад Лоренц (Konrad Lorenz): "Мистецтво і наука не достатні, головне - терпіння".
Представник Кремля Дмитро Козак в своєму листі запропонував радникам країн нормандського формату до 27 квітня зустрітися на Донбасі і обговорити питання перемир'я.
Мінагрополітики пропонує встановити ставку 14% ПДВ на всі види сільгосппродукції без виключень для здешевлення соціально значимих продуктів харчування.
За інформацією розвідки, найближчими днями російсько-окупаційні війська запланували провокації проти України, в тому числі й теракт на Великдень в одній із церков Московського патріархату.
Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що президент України Володимир Зеленський може провести переговори з президентом РФ Володимиром Путіним тільки в нейтральній країні.