Одна з вічних, нестаріючих проблем - хронічна венозна недостатність. Чи не кожен другий страждає нею. Звідки узялася ця жорстока цифра? По-перше, проблеми з венами передаються по спадку. По-друге, венам загрожує безліч чинників риски.
Перерахуємо найважливіші з них: зайва вага, професійна діяльність, пов'язана з тривалими статичними навантаженнями на вени (вони не люблять ні довгого стояння, ні довгого сидіння), недостача клітковини в продуктах харчування, гормональна контрацепція і замісна гормональна терапія, нарешті тісна білизна.
Сильно погіршується ситуація з венами і під час вагітності (на жаль, і після пологів вона не нормалізується).
Чим лікують вени Життя судин, що занедужилися, можна полегшити завдяки спеціальним засобам - венотоникам. Найдієвіші і безпечніші з них - ті, що приготовані на основі рослинних речовин: діосміна, есцина і рутина. Місія таких венотоников - зміцнення венозних стінок.
Людина з неважливими венами практично відразу відчуває благу дію венотоников, а полтора-два місяця щоденного лікування дають, як правило, добрий, стійкий результат. При незапущеній хворобі вен венотоникі приймають не рідше за два рази на рік. У важких випадках ними користуються постійно.
А конкретніше? Вени лікують, як все на світі, пігулками, уколами, краплями і мазями. Щоб поліпшити всмоктування в шлунково-кишковому тракті, інші з таблетованих лікарських препаратів піддають мікронізації - складному технологічному процесу подрібнення частинок активної речовини (до розміру менше 2 мікрон). Це дозволяє препарату швидше проявити всі свої достоїнства. Для зменшення побічної дії на шлунок і кишечник венотоникі приймають після їжі.
Одне з новітніх венотоников - пігулки детралекс (на основі діосміна). Препарат усуває венозний застій, нормалізує проникність капілярної стінки і відновлює її міцність, як і традиційні троксевазін, венорутон і троксерутін (випускаються у вигляді капсул і гелю).
Незамінний для судин есцин, що здобувається з плодів кінського каштана, - головна складова препарату еськузан (драже і краплі). Цей натуральний біофлавоноїд покращує циркуляцію крові і укріплює стінки капілярів і вен. Тому до нього звертаються ті, хто страждає набряками, кого раз у раз пронизують судоми литкових м'язів, мучать біль і тяжкість в ногах. Не так давно виробники збільшили вміст в препараті речовини, що діяла, і він став ще ефективніший.
Комбінований препарат гинкор форт (капсули) окрім троксерутіна містить екстракт реліктової рослини гинкго білоба. Препарат підвищує венозний тонус, знімає больові відчуття, зменшує свербіння. Анавенол теж комбінований препарат, містить рутинів і ескулін (речовина, споріднене есцину). Анавенол покращує кровообіг в периферичних судинах, підвищує венозний тонус, знижує проникність і крихкість капілярних стінок. Препарат випускається у формі крапель і драже.
У основі вобензіма (драже) рослинні і тваринні ферменти. Він надає протизапальну і протинабряклу дію, нормалізує проникність капілярів, а також допомагає імунній системі, що «просіла».
Не має аналогів солкосеріл (пігулки, розчин для ін'єкцій, мазь, гель). Це активатор обміну речовин, що підвищує споживання кисню клітками тканин. Тим самим він нормалізує процеси метаболізму - покращує синтез колагену і еластиАле найсимпатичніший метод лікування, безперечно, ароматерапія. Проблемні вени зціляють пахощами лимона, кипариса і лайма (декілька крапель відповідного масла вливають в щоденну ванну для ніг). Наприклад, вдихаючи кипарисове масло, з його теплим, слабо-солодким запахом, що віддає смолою, людина зціляє сердечно судинну систему - укріплює крихкі стінки судин. Не менш корисний це масло для сухій, роздратованій при варикозі шкірі. Приблизно той же ефект дає пронизливо свіжий, сильний запах лимона, а гострий аромат лайма володіє антисептичною і тонізуючою дією.
Таким чином, відбувається як зміцнення судинних стінок, так і загоєння пошкоджень шкіри при вторинному варикозі.
Активізує обмін речовин в тканинах і актовегин (драже і розчин для ін'єкцій). Препарат виготовляється з телячої крові.
У терапії захворювань вен використовується ще один натуральний препарат - краплі венза (Bitther Richard). Вони покращують стан капілярних стінок і піднімають їх тонус.
Неприємності замазувати не тільки можна, але і потрібно Проблеми з венами помітні, на жаль, неозброєним оком. Перші ознаки неблагополуччя - набряки гомілки і стопи до кінця дня, відчуття тяжкості і розпирання в литках. При тривалому перебуванні в положенні сидячи або стоячи симптоми посилюються. Навіть комфортне взуття стає до вечора тісною, а шкарпетки і гольф залишають сліди на шкірі.
Трохи пізніше на стегнах і гомілці утворюються дрібні синьо-червоні судинні «зірочки», потім проступають вени - темно-сині химерно звиті. Шкіра гомілки стає неприродно сухою і ранимою, саме тому такі хороші для хворих вен мазі і гелі.
Хоча мазі і гелі не можна назвати сильнодіючим засобом, вони поза сумнівом приносять полегшення, причому швидке. Лікарі радять поєднувати їх з еластичною компресією - спеціальними колготками і панчохами.
Найпопулярніший зовнішній засіб - гепаріновая мазь. Вона перешкоджає утворенню тромбів, знімає запалення і набряки, зменшує біль. Гепаріновую мазь застосовують буквально на всіх стадіях венозної недостатності - від невеликих набряків до трофічних виразок.
Аналогічним чином - і теж на основі гепарину - діє препарат ліотон 1000. Цей гель володіє антітромбічеським, протизапальною і протинабряклою дією.
У багатьох лікувальних засобах для зовнішнього застосування присутній незамінний при бідах з венами кінський каштан. Наприклад, його містять крем і гель венітан.
Не менш ефективний засіб - венорутон гель, тільки головний компонент, що лікує, в нім не кінський каштан (есцин), а рутозід. Завдяки ньому гель непогано справляється з болем і набряками. Хороший він і при тяжкості в ногах. Так само діє і гинкор гель (нагадаємо, що речовина, що діє, в нім - як і в капсулах гинкор форт - гинкго белобо).
Троксевазіновим гелем лікують поверхневий тромбофлебіт, венозні виразки і дерматити - він знімає больові відчуття і приємно охолоджує запалені вени.
Народна медична творчість Проблеми з венами виникли не вчора і не сьогодні. Не випадково в народних лікарських порадниках стільки рецептів «від вен» - для прихильників будь-якій з теорій оздоровлення.
Настої і відвари Тим, наприклад, хто вірить у фітотерапію, можна спробувати різні відвари і настої. - Столову ложку шишок хмелю подрібнюють, заливають стаканом окропу і чверть години нагрівають на водяній лазні. Отриманий відвар рекомендується пити по стакану перед їжею. - Листя хмелю можна замінити вербеною - 15 грама на стакан. Відвар вербени приймають по одній ложці, кожну годину - Змішати рівні частини арніки і кори ліщини (ліщина). Дві столові ложки суміші залити 600 мл киплячої води. Наполягати в термосі 10-12 годин. Пити по ? стакана три рази на день. - Траволеченіє рекомендується і для зовнішнього застосування. Наприклад, ванни для ніг з трави сушеніци знімають відчуття тяжкості в ногах, прибирають набряки. 100 грама сухих рослин заливають 5 л окропу і наполягають не менше 10 годин. Настій не має бути гарячіше 37 градусів. - Старий, можна сказати навіть - старовинний рецепт від тромбофлебіту наказує змішати 300 грама віток дуба, по 500 грамів віток каштана і верби. Помістити суміш в емальовану каструлю, залити холодною водою. Поставити на вогонь і півгодини кип'ятити. Потім додати по 200 грамів сушеніци болотною, низки, ромашки і звіробою. Наполягати 10-12 годин. І щодня перед сном робити ванни - не менше чим півгодинні. Компрес з капусти Від варикозу допомагають суперцілющий мед і часник. Для приготування антиварікозного зілля знадобляться 250 грама очищеного подрібненого часнику і 350 мл рідкого меду. Два цих надпродукту треба з'єднати і наполягати два тижні. Приймати по одній столовій ложці три рази на день, за сорок хвилин до їжі. Через два місяці обіцяється істотне поліпшення. Тим, хто вірить в цілющу силу молочних продуктів, нетрадиційна медицина пропонує приймати їх не тільки всередину. Говорять, що хороші при варикозі компреси з молочної сироватки. Хворі місця обертаються Марлеєм, змоченим в свіжій сироватці, потім їх прикривають папером для компресів. Вранці сироватку змивають холодною водою. Можна використовувати для компресів і овочі з фруктами. Ось неодноразово перевірений рецепт: листя белокочанной капусти (або виноградне листя) прибинтовує на ніч до ділянок з поганими судинами.
Фіміам, та і годі
Але найсимпатичніший метод лікування, безперечно, ароматерапія. Проблемні вени зціляють пахощами лимона, кипариса і лайма (декілька крапель відповідного масла вливають в щоденну ванну для ніг). Наприклад, вдихаючи кипарисове масло, з його теплим, слабо-солодким запахом, що віддає смолою, людина зціляє сердечно судинну систему - укріплює крихкі стінки судин. Не менш корисний це масло для сухій, роздратованій при варикозі шкірі. Приблизно той же ефект дає пронизливо свіжий, сильний запах лимона, а гострий аромат лайма володіє антисептичною і тонізуючою дією.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.