Хочете позбавитися від простуд і підвищити імунітет? Легко! Вилікувати опік або зняти запалення? Запросто! Болить голова? Вам допоможуть кімнатні рослини!
Цілюща сила рослин відома людині з давніх пір. Майже вся народна медицина побудована на лікуванні травами. Практично всі сучасні лікарські засоби, що випускаються промислово, мають рослинне походження. Лікарські трави були одними з перших рослин, які людина почала свідомо культивувати. Наприклад, в Росії вже з XVII століття відомі «аптекарські городи». Звичайно, зараз ніхто не вирощує на підвіконнях звіробій або ромашку. В основному ми культивуємо тропічні рослини, які звикли до постійного тепла, - але і вони володіють цілющою силою, яка здатна уберегти від багатьох хвороб.
Перше, що можуть зробити кімнатні рослини - це зволожити і освіжити повітря в квартирі. У квартирах, де багато квітів, в період опалювання набагато легше дихається - адже ми поливаємо рослини, а вони випаровують вологу.
Крім того, більшість рослин виділяють речовини, дезинфікуючі повітря і що вбивають мікроби. Ці речовини називаються фітонцидами. Фікуси, марантовиє, аспарагуси, герані, бегонії, хвойні, - всі вони оздоровляють повітря в приміщенні.
Багато рослин виділяють в повітря пахучі ефірні масла, які надають позитивну дію на самопочуття. На цьому грунтується ароматерапія. Запах запашної пеларгонії, наприклад, знімає безсоння і нервову напругу, а ефірні масла виділяються цитрусовими - знижують артеріальний тиск.
Майже всі рослини, які ми вирощуємо, так або інакше застосовуються в народній медицині. Безумовно, слід бути острожними - багато кімнатних рослин містять отруйні речовини, так що застосовувати їх слід дуже і дуже акуратно. Але ми розповімо про деяких перевірених часом і безпечних народних рецептах.
Одна з найвідоміших рослин - це столітник або алое деревовидне. Сік алое застосовують при лікуванні опіків і запалень. Точно також застосовуються подрібнені квітки гибіськуса - їх накладають на пухлини або запалені рани. Ще одна рослина, здатна зняти запалення - каланхое перисте.
Відваром вербени або листя кімнатного евкаліпта можна полоскати горло при простуді. Жасмін використовується не тільки для ароматизації сподіваючись - він є жарознижуючим засобом. Жар може знизити настій звичайного кімнатного ломикаменя.
Величезну кількість вітамінів містять цитрусові. Плоди каламондинів або кумкватов, які вирощують переважно для декоративних цілей, цілком можна споживати - вони хороші в салатах, в маринованому або зацукрованому вигляді. Плоди, сприяючі підвищенню гемоглобіну в крові, цілком можна отримати від кімнатного декоративного граната.
Кімнатний лавр цілком можна використовувати як прянощі - в суп. А якщо зробити насичений настій з одного листя, то вийде прекрасний засіб від простуди, що допомагає пропотіти не гірше, ніж малинове варення.
Ще одні «антипростудні» кімнатні прянощі - це листя мирта. Їх можна використовувати при гасінні м'яса або овочів, а можна приготувати жарознижуючий відвар.
Ефірне масло пеларгонії - хороший засіб від головного болю, а відваром з її листя можна промити рану, що загноїлася.
Садова примула використовується як весняний салат в Англії. Втім, є її необов'язково: у Германії квітки примули заварюють в чай: це вважається за хороший відхаркувальний засіб.
Словом, кімнатні рослини можуть допомогти при багатьох простудних захворюваннях. Але найголовніше - зволожуючи повітря і виділяючи в нього фітонциди, вони роблять атмосферу в будинку здоровішої в цілому.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.