Волею доль багатьом з нас доводиться жити в квартирах з вельми скромними площами. Тіснотою, недоліком вільного простору грішать не тільки обридлі всім хрущовки, але часто і квартири в типових будинках, побудованих в пізніший час.
Та все ж власники малогабаритних квартир не завжди знаходяться в програшній ситуації. Навіть якщо немає засобів на покупку комфортабельнішого житла або на радикальне перепланування що існує, можна скористатися простими прийомами, що дозволяють раціонально використовувати і зрітельно збільшити площу квартири.
Перша рекомендація дуже проста і доступна абсолютно всім, але декілька протіворечит менталітету колишніх радянських громадян. Напевно, кожен добре уявляє собі, чим відрізняється західний фуршет або бізнес-коктейль від нашого гуляння. У першому випадку в розділ кута ставиться створення невимушеної обстановки і стільность заходу взагалі і сервіровки зокрема, при цьому використовується мінімум продуктів і напоїв - головне, щоб все було красиво і вишукано. Про наші застольях довго розповсюджуватися не варто: кожна доросла людина неодноразово була учасником бенкетів із столами, що ломляться від величезної кількості їжі, на які не може вплинути ніяка економічна криза.
Приблизно така картина спостерігається і з меблюванням квартир. На Заході вже довгий час не виходить з моди стиль «мінімалізм»: у квартирі оставляєтся якомога більше вільного простору, з меблів використовується тільки найнеобхідніша, популярні вбудовані меблі, що трансформуються, і так далі Це цілком з'ясовно: світло і простір цінуються більше, ніж наявність яких би то не було речей. Крім того, мода на меблі і аксесуари міняється досить часто, через 3-4 роки інтер'єр оновлюється.
У нас житло часто є чимось середнім між складом непотрібних речей і музеєм раритетів: кожне з поколінь сім'ї залишає в квартирі свої меблі, побутову техніку і зачую начиння. Радянська людина звикла купувати меблі на все життя, тому стару викинути жалко, не дивлячись на її стан і захаращується площ. Непрацюючий холодильник бабусі стоїть в кутку «про всяк випадок», старий телевізор не викидається, тому що «а раптом стати» в нагоді, і так до безкінечності.
Як уникнути перетворення квартири на склад? Забути про старі звички, прибрати все зайве і насолоджуватися відчуттям вільного простору, що «невідомо звідки узявся». Зробити квартиру просторішою можна і за рахунок мінімальних прийомів перепланування, наприклад, заміни звичайних орних дверей на розсувних, використання вбудованих шаф, антресолей і так далі
Друга група рекомендацій стосується методів, що зрітельно збільшують простір квартири. Дуже ефективний, але достатньо дорогий прийом - використання дзеркальних стінних і стельових панелей. Дзеркальні стіни як би розсовують матеріальні межі простору, завдяки чому площа квартири візуально розширюється удвічі. Такий же ефект дають і шафи-купе з розсувними дзеркальними поверхнями.
Дзеркальні стелі придумані неначе спеціально для естетів і екстравагантної натури. До речі, з дзеркальними стелями пов'язана цікава легенда, що затверджує, що вперше ідея стелі-дзеркала народилася в 20-і роки нашого століття у радянського архітектора-конструктивіста Костянтина Мельникова при проектуванні будуара відомої балерини.
Для тих, хто не має в своєму розпорядженні великих фінансових коштів, існують простіші і економічніші рішення. Наприклад, відмічено, що шпалери насичених квітів з крупним малюнком зрітельно роблять приміщення менше, а світлі, по можливості однотонні обробні матеріали, навпаки, візуально збільшують простір.
Вертикальний малюнок шпалер зрітельно «підводить» стелі, бордюри на шпалерах, навпаки, чітко фіксують висоту. Єдина концепція інтер'єру, відсутність зайвих деталей, правильне оформлення віконних отворів зроблять приміщення не тільки гармонійнішим, але і візуально просторішим.
Кількість варіантів «зорового розсовування простору» не обмежена. Їх стільки, скільки творчих розумів. Тому, приступаючи до оформлення інтер'єру своєї маленької квартири, пам'ятаєте, що у ваших силах перетворити її на затишне, комфортне і просторе житло.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.