Проблеми контролю сечового міхура, також звані нетриманням сечі, - поширений наслідок менопаузи, що піддається лікуванню.
Яким чином менопауза викликає проблеми контролю сечового міхура?
У час і після менопаузи рівень змісту естрогену в жіночому організмі істотно знижується. Окрім відповідальності за менструальний цикл і зміни тіла під час вагітності, що покладається на естроген, останній допомагають підтримувати в здоровому стані сечовий міхур і уретру.
Недолік естрогену може також викликати ослаблення м'язів тазового дна, що відповідають за контроль сечового міхура, наслідком якого є нетримання сечі.
Які саме проблеми, пов'язані з сечовипусканням, можуть виникнути після настання менопаузи?
З настанням менопаузи у жінок можуть виникати наступні проблеми, пов'язані з сечовипусканням: Стресове нетримання. Додатковий тиск, що виникає в результаті нападів кашлю, чхання або при піднятті яких-небудь важких предметів, може виштовхувати сечу через ослаблений м'яз назовні. Цей вид неконтрольованого сечовипускання називають стресовим нетриманням. Він є одним з найбільш поширених типів порушення контролю сечового міхура у жінок літнього віку. Невідкладне нетримання. Це другий за поширеністю тип нетримання сечі. При невідкладному нетриманні м'яза сечового міхура стискуються неправильно (не у той час або взагалі постійно), тим самим заподіюючи небажане витікання сечі. Хворобливе нетримання. Ніктурія. Необхідність відвідувати туалет по декілька разів за ніч.
Які інші причини можуть викликати проблеми контролю сечового міхура у жінок літнього віку?
Менопауза може бути не єдиною причиною нетримання сечі. Існують і інші медичні передумови для розвитку цього захворювання, наприклад: Інфекції Ранні вагітності Пошкодження нервової системи, викликані діабетом або інсультом Медикаменти, такі як діуретики ("water pills") і транквілізатори Складнощі з пересуванням
Крім того, куріння, вживання алкоголю і/або кофеїну також негативно позначається на проблемі контролю сечового міхура.
Як діагностують проблеми нетримання сечі?
Перш за все, лікар, що лікує, повинен отримати детальну історію хвороби і повний медичний огляд пацієнтки, включаючи гінекологічне дослідження. Крім того, виникне необхідність в аналізі сечі на наявність інфекційних бактерій і ознак інших порушень нормального функціонування організму.
Також доктор може порекомендувати хворому завести щоденник, в якому фіксуватимуться симптоми і ситуації, що спричиняють за собою неконтрольовані сечовипускання. Це допоможе звузити пошук причин нетримання сечі і визначити якнайкращий спосіб її лікування.
Яке лікування допоможе усунути проблему нетримання сечі?
Лікування залежить від того, яка саме проблема викликає сечовипускання. Перш за все, доктор може порекомендувати пацієнтці внести наступні корективи до її звичного життєвого устрою: Обмежити вживання кофєїносодержащих напоїв Укріпити м'язи тазового дна за допомогою вправ Кегеля, суть яких полягає в стисканні цієї групи м'язів, утриманні їх в стані напруги, за чим послідує їх повне розслаблення. Якщо пацієнтка не упевнена в правильності виконання нею вправ Кегеля, їй слід проконсультуватися з цього питання у свого лікаря, що лікує. Тренувати сечовий міхур, постійно збільшуючи час утримування сечовипускання. Втрата ваги у повних жінок також може позитивно відбитися на проблемі нетримання.
Якщо ці прості способи лікування не спрацюють, хворому слід скористатися: Лікарськими препаратами типу детрола або дітропана Освоїти біологічний зворотний зв'язок - відмінний метод, дозволяючий хворий навчитися розпізнавати певні функції організму, услід за якими відбувається нетримання, і контролювати їх появу. Електростимуляцією м'язів тазового дна Приладом, який вводиться в піхву з метою утримання сечового міхура в правильній позиції (маткове кільце). Приладом, який вводиться в сечовипускальний канал в цілях запобігання небажаному витіканню сечі (катетер) Хірургічним втручанням, що дозволяє повернути сечовий міхур в первинний стан
Естрогенотерапія ще не схвалена Комісією з контролю за лікарськими і живильними елементами, але випадки успішного застосування цього методу лікування серед жінок, страждаючих нетриманням, вже є.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.