Напевне серед користувачів Інтернету немає такої людини, котра б не мала уявлення про сайт;) Тут зроблена спроба дати уявлення майбутнім і теперішнім сайтобудівникам, про український хостинг...
(http://www.biblos.in/TOOLS/hostS.php) Напевне серед користувачів Інтернету немає такої людини, котра б не мала уявлення про сайт;) Ті, хто просунувся із натовпу у своєму розвитку далі, запитували "а де є той сайт?" Почувши щось напів зрозуміле про хостинг, більшість втрачають цікавість до цієї марудної справи. Та лише найстійкіші вирішують зробити свій сайт і розмістити його в Інтернеті.
Ось тут і починається стільки багато цікавого, як кажуть в одному старому радянському мультику "Вот столька!" Все охопити одразу не вдасться, але починати з чогось потрібно. Одне із питань, які одразу виникають в початківців "де розмістити свій сайт?". Питання настільки дискусійне, що навіть страшно уявити, що буде, якщо спробую зробити огляд даного ринку. Але я все-таки відважився, і почну з себе!
Якось склались так обставини, що до своєї електронної онлайн бібліотеки я прийшов шляхом постійних випробувань, змін та не передбачуваних обставин. В першу чергу, це звісно було пов'язано з тим, що людина постійно зростає в своїх знаннях. І поки ті знання мізерні настільки, що все видається простим, а весь світ "можна перевернути", до того часу авторитетність заяв, постів і статей вражає 100% впевненістю відстоюваної позиції (чи коду...). З часом авторитетність розчиняється в констатації, а ще пізніше перетворюється у ненав'язливу рекомендацію.
Звісно варіацій багато на тему відтінків, однак кістяк розвитку подій зберігається.
Свого часу я безстрашно писав код і ненавидів платні хостинги, вважаючи їх злом, яке перетворює гарні Інтернет-проекти в яму для фінансової реалізації потреб створювача та рекламодавців. Минуло 10 років, я далі пишу код, але далеко не так безстрашно. Ставлення до платного хостингу не змінилось, але тепер я знаю точно чому він платний, чому в цьому є сенс. (Наприклад, оплата стимулює процес постійного вдосконалення і поповнення ресурсу відповідно до потреб аудиторії сайту, тобто відвідувачі котрі приходять на сайт отримують все більшу сатисфакцію. Проте створювачі стають "заручниками" уподобань аудиторії, що поступово перемикає роботу з ресурсом у механічне русло.)
Щодо цін та вартості хостерів - це окрема, вкрай велика тема. Можливо колись і до цього дійдуть руки, і описано буде капельку того процесу. Я лише хочу зазначити, що "молоді хостери" почали користуватись послугами професійних психологів і маркетологів, менеджерів по розвитку. Їх рівень освіченості кардинально різниться від "дідусів-хостерів". В результаті, хостинг як такий дешевшає, можливості розширюються, наступає глобальна інтернаціоналізація. На початок 2010 року хостпровайдери почали демонструвати людяність і логічну вартість своїх послуг. В першу чергу, шукаючи площадку для розміщення свого сайту, я опинився у місцевих провайдерів(ті що "продають" Інтернет). В принципі особливих претензій не було, домен (про це окрема і довга історія) "за пиво" давали, але з системою обслуговування самої площадки були певні, "важкі" на той час, питання. Вартість була "незахоплююча". Після інтенсивного спілкування, всі як один мене переконували - безкоштовний хостинг - це погано, так чи інакше, але погано. Ціна за платний була надмірною, тому іншого вибору не було, як податись до Інтернету і шукати безкоштовний хостинг. В основному попадались варіанти з "дуже малим місцем для сайту" або з системою реклами. Пошуки тривали кілька місяців (до пів року, якщо точно;). Я вже втратив надію, та прийшли на допомогу наші "політехніки", були можливості і бажання - сайт зі старту запрацював. "Дитячий" дизайн, "каліцький" код і... майже 2 роки щось дороблялось, мінялось але працювало, і тут "БАХ" - "халява" закінчилась, доступ тільки у внутрішній мережі! Пошуки 7 місяців, знайшлась площадка без реклами, місця достатньо! Ура! Тільки "ура" тривало неповних два роки, далі на рівному місці все закривається. В розпачі, радий наявному back-up-у, і локальному дзеркалу знаходжу нову площадку. Чергове переселення. Зараз і там на далі проживає сайт, і немає жодних претензій до http://ua.eomy.net/, їм дякую. Але життя не стоїть на місці - я довго шукав і вибрав: http://www.thehostville.com/ Я задоволений роботою сайту, допомогою і сприянням, терплячим поясненням "дурниць"(не спеціально!), в мене з’явилось багато нових ідей, перспектив, задумів. Шкода, що їх не було тоді, коли це все починалось, можливо б і досвід не був таким гірким, а гіркота була б лише теоретичною. Звісно, молода хостингова площадка не може вихвалятись наявністю VPS чи виділених серверів. Та думаю це "не за горами", з таким підходом, як у них. Авторитетність слів нічого не вартує, без можливості власноруч перевірити і переконатись, для цього я зробив наступне:
Маленький перелік відомих мені безкоштовних українських (у повному розумінні цього слова) хостингів
Для 1,2 - Умова обов'язкова, лінк на головній сторінці, для 3 - не обов’язкова 1- ho.ua реклама на 60сек (верхній правий великий банерний кут, позбавитись банера - перейти на оплату хостингу) 2- ua.eomy.net є різні варіанти (від реклами можна за символічну плату відкупитись на рік, або перейти на оплату хостингу) 3- thehostville.com поки що справді безкоштовно (умова – наявність діючого проекту, який ви хочете розмістити в них)! 4- mhost.kiev.ua, www.mrgoose.vn.ua Розкручені в тій чи іншій мірі похідні від byethost.com/index.php/free-hosting (доречі,блокують деякі фаєрволи) 5- innet.org.ua , hostyng.0lx.net , hostua.co.cc , funhost.org.ua - vista panel 6- www.000webhost.com - .... їх ще є і є, але з періодичністю в 1-2 роки щонайменше 80% з них функціонують по простому життєвому циклу: з'являються, працюють, надуваються до свого рівня і...щезають.
Щодо платних послуг, дешевші за роздрібний хостинг від thehostville.com я бачив лише пару хостерів (перевіряйте самі – це корисно і основне, вже не буде підлягати сумніву!)
(До речі, хто знає інших українських хостерів, будь-ласка дайте знати, я з великим задоволенням перевірю, порівняю і доповню перелік, або виправлю помилку).
Був такий собі непоганий (я так думав) портальчик про українські хостингові площадки, карман.ком.уа (karman.com.ua). Огляди непогані, питання і відповіді потрібні та цікаві. Але як почав вникати, такого всякого виявилось... Ось найпростіший приклад: в тому "кармані"(українською - "Кишеня"), все про українських хостерів - а кнопки української не мають, і робити не хочуть (а про мову мовчу загалом)!...А в списку хостери усілякі, і серед них є явно не українські... Я не хочу більше про поганих говорити, самі собі хай і живуть у своєму "болоті". Як мораль: Ось вам Україна, ось вам ресурс про українських хостерів і їх рейтинг: об'єктивність, гнучкість, співпраця, розуміння... І ще цікаве знайшов про пошук хостингу, findhost.com.ua, але автор там застряг на певному етапі, мабуть набридло, теж російськомовний Починав я цю статтю з того, що хотів розповісти про Eomy та The Host Ville, а закінчилось все тим, що я в процесі написання статті мав можливість порівнювати дані, читати відгуки на форумах, спілкуватись з деякими із представників хостингових площадок. І кожного разу тішив себе, добре що почав співпрацювати з ua.eomy.net та thehostville.com. .... Хай щастить ;) ! LanceloT (R) & Tasik http://www.biblos.in/TOOLS/hostS.php
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.