Назва: «Різдвяна історія» («A Christmas Carol») Жанр: фентезі, драма, сімейний мультфільм Тривалість: 96 хв Країна: США Режисер: Роберт Земекис
У ролях: Джим Керрі, Гар Олдман, Колін Ферт, Робін Райт Пенн, Боб Хоськинс, Кері Елвіс, Жаки Барнбрук, Фей Мастерсон, Реймонд Очоа, Моллі Си. Куїнн, Деріл Сабара Ролі дублювали: Олександр Філіппенко Автори сценарію: Чарльз Діккенс, Роберт Земекис Оператор: - Композитор: Алан Сильвестрі Продюсери: Джек Репке, Стів Старки, Роберт Земекис, Кетерін С. Консепшн, Хезер Сміт
Про що, власне, мова Цей мультиплікаційний фільм - чергова, вже далеко не перша екранізація знаменитої «Різдвяної пісні» відомого англійського письменника Чарльза Діккенса. Ця невелика повість була написана великим майстром пера більше ста років тому - в 1843-му році і разом з іншими розповідями увійшла до серії «Різдвяні розповіді». Ця книга і до цих пір залишається однією з кращих збірок святкових історій, присвячених улюбленому святу всіх православних католиків. Після прочитання розповідей Діккенса про Різдво залишається відмінний святковий осад, піднімається настрій і в повітрі відчувається запах свята.
«Різдвяна пісня» - це класика, але все таки uasol нагадає Вам коротко про зміст повісті. Мова в ній йде про старого жадібного конторського працівника Ебінізере Скрудж. У нього кам'яне серце і такі поняття, як любов, радість, співчуття йому чужі. Старий Скрудж напередодні улюбленого свята англійців - Різдво - сперечається в своїй темній сирій лондонській конторі зі своїм клерком і розповідає про те, як він ненавидить це свято і не бажає відпускати цього клерка раніше додому до сім'ї.
Історія Діккенса, без сумніву, одна з історій, яку дуже часто екранізують в світі. Проте не перша в цій категорії. Як не дивно, але головний приз тут належить «Попелюшці» - інтернаціональну казку екранізували більше ста разів. А ось що стосується вітчизняних творів, то тут перше місце займає «Ганна Кареніна» Льва Толстого, знята 16 разів. Письменник, якого дуже часто екранізують, за версією Книги рекордів Гіннеса, є Вільям Шекспір. Фільми по мотивах його п'єс знімали більше трьохсот разів!
Біля будинку Скрудж зустрічає дух його компаньйона, який говорить старому про те, що потрібно любити людей і робити добро, що його самого, загиблого кілька років тому, дуже сильно покарали за його черствість при житті. Старий не слухає його, проте, незабаром до нього приходять три інших духа - дух минулого Різдва, дух Різдва сьогодення і дух майбутнього свята. Кожен з них показує Скруджу свою правду - дух минулого показує маленького Ебінізера, його мрії, сміх і веселість. Дух сьогодення показує, як святкують люди веселе свято у всіх кінцях міста, і є люди на світі, які бажають щастя навіть йому - злобному і жадібному скнарі Скруджу. Дух показує Ебінізеру, що навіть бідність і хвороба не можуть перешкодити людям від чистого серця радіти великому святу народженню Христа.
Втім, про те, що показав Ебінізеру Скруджу дух майбутнього і який вплив побачене провело на скнару, Вам краще дізнатися з книги великого Діккенса або з мультфільму «Різдвяна історія». Тепер про нього, про мультфільм.
Різдвяна пісня очима Земекиса За екранізацію головної різдвяної казки цього року узявся Роберт Земекис, що став відомим після знаменитої трилогії «Назад в майбутнє» і що заслужив на справжню любов глядачів після двох спільних робіт з актором Томом Хенксом, - «Форест Гамп» і «Ізгою».
Зараз Роберт працює, в основному, як продюсер. Останній фільм, який він зняв в якості режисера («Полярний експрес» в 2004-му році), був зроблений із застосуванням технологій, схожих з тими, що використовувалися в «Різдвяній історії». Правда, тоді в ролі головного актора виступав все той же Том Хенкс.
В якості головних інструментів відомий режисер вирішив використовувати вже випробувану на «Полярному експресі» і «Беовульфе» технологію «Perfomance capture» актора Джима Кері і 3d ефекти, що стали надзвичайно популярними останнім часом. Суть першої полягає в тому, що всіх акторів, які беруть участь в зйомці, одягають в костюм з електронних датчиків і «крадуть» всі їх рухи і емоції. Потім надягають на цей «каркас» намальованих персонажів. Таким чином, з одного актора можна зробити відразу декількох мультиплікаційних героїв.
З Джима Кері зробили таких персонажів рівно сім штук - це сам Скрудж у всіх віках і всі духи Різдва. У чому полягає суть Джима Кері, думаю, нагадувати не варто - це нескінченна чарівливість, смішні гримаси і нелюдські рухи тіла, які він подарував своїм мультиплікаційним героям.
Що вийшло? Вийшла різдвяна казка. Але чомусь не зовсім дитяча або навіть зовсім не дитяча - похмурі види середньовічного Лондона, постійні, часом навіть напружуючі спецефекти скрізь, де їх тільки можна було застосувати, страшні пики злих духів і коні, які мчаться прямо на тебе.
Складається враження, що містер Земекис перебільшив з «наворотами», трохи опустивши при цьому сенс самої історії і повчальний ефект, який вона повинна проводити. Перестарався з повчальною частиною, чи що. Хоча і в умінні перенести святкову атмосферу, якою все-таки знайшлося місце серед набору захоплюючих польотів уві сні і наяву, Роберту вдалося сповна.
Окреме звернення від uasola до батьків. Перед тим, як вести своє чадо на трьохмірний показ, задумайтеся, а чи достатньо ваш малюк міцний? А чи витримає його психіка, що не окріпнула, таку несподівану атаку з екрану кінотеатру? Добре, якщо все закінчиться декількома здриганнями в самому залі кінотеатру. При прогляданні картини і дорослі-то кілька разів нервово щулилися в своїх кріслах, не кажучи вже про дітей.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.