Слід врахувати, що фортеця вина залежить від доданої в нього кількості цукру. Так, додавання близько 20 грама цукру на 1 літр підвищує фортецю вина на 1 градус.
Тому, для того, щоб отримати домашнє вино міцність 11 градусів слід додавати 220 грама цукру на один літр. Але оскільки в самих плодах і ягодах міститься певна кількість цукру, то додавати його треба менше.
Домашнє вино повинне також містити кислоту (приблизно 6-7 грама на 1 літр). Регулювати кількість кислоти можна додаванням води в сік до бродіння.
У розрахунках враховують, що наприклад, в 1 л соку яблук, ожини і чорниці міститься 8 грама кислоти, сливи - 10, суниці - 12, малина - 14, агрусу - 16, вишні - 18, шипшини - 19, порічки і садової горобини - 23, журавлина - 24, чорної смородини - 26, обліпихи - 28, терну - 35 грамів кислоти.
Для того, щоб успішно приготувати вино в домашніх умовах потрібні свіжоприготовані або пастеризовані, але не розбавлені водою і не підцукровані соки. З одного кілограма ягід можна отримати 0,65-0,75 л соку. Плоди і ягоди для соків мають бути достатньо зрілими. Незрілі фрукти мають слабке забарвлення, підвищену кислотність. Перезрілі плоди погано віддають сік, який важко фільтрується і освітлюється, довго залишається каламутним.
Для отримання соку пресуванням деякі плоди, наприклад, яблука, краще подрібнити, щоб отримати вищий вихід соку.
Плоди і ягоди, що погано віддають сік, слід нагрівати перед витяганням соку до 60-70 градусів в емальованому посуді, додавши невелику кількість води (10-13%). При цій температурі ягоди витримати хвилин 20, після чого пресувати або пропускати через соковижималку, не охолоджуючи.
Також можна використовувати як спосіб попередньої обробки ягід подбражіваніє мезги (подрібненої маси ягід). Це не тільки збільшує вихід соку, але і покращує його якість.
Для подбражіванія до подрібнених плодів (у емальованому посуді або бачку) додати 8-10% кип'яченої і охолодженої води і розводку дріжджів, перемішати, закрити Марлеєм і кришкою, залишити при кімнатній температурі на добу. За цей час винні з'явиться перші ознаки бродіння. Коли мезга підніметься на поверхню, її потрібно перемішати, прагнучи рівномірно розподілити в рідині.
Через 48-60 годин мезгу віджати для отримання соку. Отриманий сік пастеризувати. Для цього його підігріти в емальованій каструлі до 80-85 градусів і гарячим розлити в добре вимиті, обшпарені окропом скляні банки.
Закрити кришками і пастеризувати 15-20 хвилин при температурі 85 градусів. Потім у великі скляні бутлі (10-25 л) залити необхідну кількість плодово-ягідного соку, туди ж залити воду, засипати цукровий пісок, влити розводку дріжджів.
Все ретельно перемішати до повного розчинення цукру. Бутель слід заповнювати на 75-80% об'єму щоб уникнути переливу при бродінні. Потім бутель закрити саморобною пробкою з вати, загорнутої в марлю, щоб вуглекислота, отримана при бродінні, могла вільно виходити з бутля.
Бутель слід обернути папером, щоб бродіння проходило при затемненні. Бажана температура 17-20 градусів. Через 30-40 днів бродіння закінчується, припиняється виділення бульбашок вуглекислого газу і зброджене сусло починає освітлюватися.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.