Плити утеплювачів EXTRAPLEX можуть укладатися встик як на горизонтальних, так і на вертикальних поверхнях. Для того, щоб виключити утворення містків холоду, найчастіше використовують утеплювачі із ступінчастим стиком (вибрана чверть). Окрім конструкції, теплоізоляційний шар захищає гідроізоляцію від механічних пошкоджень.
Як правило, монтаж плити утеплювача до стіни здійснюється двома способами: механічно і/або на клей.
Монтаж за допомогою клею
Для приклеювання утеплювача EXTRAPLEX рекомендується використовувати клей на поліуретановій, цементній або акриловій основі, але що не містить органічних розчинників (гас, толуол, ацетон, бензин, уайт-спирит). Механічний монтаж
Механічне кріплення здійснюється дюбелями тарілчастого типу. Для розрахунку необхідної кількості дюбелів виходитимуть із співвідношення 4 дюбелі на 1 утеплювач. Діаметр головки дюбеля повинен складати не менше 60 мм.
Утеплення стенів і фундаменту із зовнішнього боку:
Що стосується фундаменту, то перш за все стіни фундаменту мають бути оброблені гідроізоляційним складом. Як гідроізоляція використовуються суміші на бітумній основі. При вже наявній подібній гідроізоляції утеплювача з екструдованого пінополістиролу клеять підплавленням бітумної ізоляції в 4-6 крапках з подальшому притисненням плит пінополістиролу . Так само можливо використовувати і цементні склеювальні суміші. Клей наносять безпосередньо на утеплювач декількома способами: або точковий, або смугами уздовж всього утеплювача. У цокольній частині будівлі окрім приклеювання застосовуються дюбелі з пластиковим капелюшком у вигляді пластини. Утеплення стенів вище відбувається по аналогії з утепленням підвалу в цокольній частині.
Утеплення стін і фундаменту з внутрішньої сторони:
З внутрішньої сторони утепляють підвал у тому випадку, коли немає можливості зробити це зовні. Необхідно переконатися, що в стіні немає тріщин і протечек води. Далі в шаховому порядку кріплять утеплювачі EXTRAPLEX до стіни дюбелями з розрахунку 4-6 дюбелів на один утеплювач. Дюбель повинен на 30-50мм входити в стіну. Товщина утеплювача при внутрішньому утепленні може складати 20-30мм. У стиках утеплювачі промазиваются герметиком. Завдяки рифленій поверхні Ви легко зможете нанести штукатурку безпосередньо на EXTRAPLEX.
Використовувані гідроізоляційні і склеювальні матеріали мають бути сумісні з полістиролом і не повинні містити розчинників.
Утеплення скатної крівлі
Плити Extraplexукладиваются в шаховому порядку поверх конструкції (стропіл), що несе, при чому в нижній частині крівлі встановлюють рейку, яка б фіксувала положення утеплювача на даху і не дозволяла сповзати Extraplexу. Зазвичай використовують утеплювачі завтовшки 100-150мм. Extraplexфіксируют подовжніми рейками, спочатку просвердливши отвори в рейках. Далі рейки кріплять цвяхами або саморезамі через утеплювач до крокв. Після вмонтовують облицювальну частину крівлі.
Рекомендації по утепленню будівельних конструкцій пенополістірольнимі плитами:
1. Приклеювання плит з екструдованого пінополістиролу слід починати знизу, укладаючи плити горизонтально в один ряд.
2. Робота винна проводиться при температурі повітря не нижче +5 °С, у суху погоду.
3. Наступний ряд плит встановлюється у стик до вже приклеєного нижнього ряду. Не допускається повторний монтаж приклеєних плит, а також зміна положення плити після декількох хвилин після приклеювання.
4. У разі низької здатності стіни (стара штукатурка лущиться або відвалюється при слабких ударах молоточка) плити, що несе, з екструдованого пінополістиролу кріпляться додатково механічно за допомогою дюбелів. Довжина частини дюбеля, яка знаходиться в поглибленні стіни рівна відповідно: для стенів під штукатурку - 6 см, для стенів з керамічного саману і легкого бетону - 9 див. Кількість елементів, що пов'язують, складає 4-6 шт/м2, на кутових ділянках 8 шт/м2.
5. Армуюча сітка накладається після 3 днів після приклеювання пінополістиролу (при цьому слід забезпечити захист пінополістиролу від прямої дії сонячних променів). Клей наноситься шаром завтовшки 3 мм починаючи від кута будівлі. Сітка прикладається до свіжого шару клеївши, при цьому слід залишити 15 см сітки за рогом, яку потім потрібно загнути і втопити на іншій стороні кута. Нахльостування сусідніх листів сітки повинне складати 10 див.
6. Кутові ділянки теплоізоляційних плит у віконних отворів посилюються сіткою розмірами 20x35 див. Кути перед накладенням сітки повинні оберігатися від пошкоджень алюмінієвими куточками.
7. Вирівнюючий штукатурний шар винен наноситься не раніше 3 днів після накладення сітки. Роботи винні проводиться при температурах від 5 °С до 25 °С при ясній і безвітряній погоді. Подальший шар штукатурки наноситься так званим «мокрим на мокре» методом, що означає що укладання проводиться, коли нижній шар ще не схопився.
8. Товщину використовуваної ізоляції слід погоджувати із закладеною в проекті.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.