uasol.com
Додати статтю | Реєстрація
Інтернет і сервіси
Авто і Мото
Бізнес і фінанси
Будівництво та ремонт
Будинок, сім'я
Все про меблі
Дієти, ваша фігура
Діти і батьки
Закон і Право
Захоплення і хобі
Зв'язок
Комп'ютери
Краса, мода, імідж
     Зачіски й Стрижки
    Імідж
    Аксесуари
    Дієти, схуднення
    Догляд за волоссям
    Догляд за собою
    Догляд за шкірою
    Жіночі секрети
    Зачіски
    Зачіски й Стрижки
    Косметика
    Мій стиль
    Макіяж
    Модні штучки
    Одяг для дитини
    Парфумерія й Косметика
    Парфуми
    Сучасна мода
    Чоловіча мода
Кулінария
Культура та мистецтво
Лекції, посібники
Люди, суспільство
Медицина і здоров'я
Наука і освіта
Політика
Промисловість
Реферати
Робота, працевлаштування
Спорт
Товари і послуги
Туризм і подорожі
Чоловік + Жінка
  Морські свинки. Утримання і догляд.  
  Створення рінгтонов 
  Ліки для лікування кандидозу (молочниці)  
  ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ 
  Материк Євразія 
  ОРХІДЕЯ В БУДИНКУ - ДОГЛЯД 
  Черепахи: утримання та догляд 
  ПОВНА ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ ПРОДУКТІВ  
  Що це таке вегето-судинна дистонія? 
  Як скласти бізнес-план 
Каталог україномовних статей - uasol.com
 укр
 eng
 рус
ШУКАТИ!
Запам'ятати сторінку | Зробити стартовою | Поділитися з товарищем
Лікування ожиріння
Лікування ожиріння
Ніхто не вважав, скільки копій зламано навколо ожиріння, скільки чудес обіцяли і продовжують обіцяти людям з надмірною масою тіла. Проблема стара як мир. А хто не думає про це зараз? Тільки у США 61% дорослого населення має надмірну масу тіла. В світі - епідемія ожиріння.



   Люди по-різному відносяться до своєї облиште: хтось дає собі звіт в тому, що відбувається, хтось не обертає уваги на форми, що змінюються. Проте наслідки універсальні. Ожиріння (будь-яке перевищення ідеальної маси тіла) чревате зростанням артеріального тиску, розвитком цукрового діабету, атеросклерозу зі всім витікаючими звідси наслідками (інфаркти, інсульти); може спровокувати варікозне розширення і тромбози вен і навіть злоякісні новоутворення. Додаткові кілограми обмежують рухову активність, перенавантажують і прискореними темпами зношують організм, скорочують життя.
   
   Рада: для наочності вимірюйте зайву масу тіла. відрами. Слово "відро" не лайливе і не образливе, але дуже конкретне і очевидне. Якщо ви зі своєї реальної маси тіла відняли "ідеальну масу тіла" (зростання - 100 ±10% = "ідеальна маса тіла") і отримали 32, а 32 кг = 4 відра, то вам надмірно пояснювати, чому при підйомі на другий поверх з'являється задишка. Так же легко оцінювати ступінь ожиріння за наслідками вимірювання талії на рівні пупка (норма - менше 102 см для чоловіків і менше 88 см для жінок), тим більше що саме ожиріння у формі накопичення жиру в області живота є найшкідливішим зі всіх варіантів.
   
   Боротися із зайвими кілограмами доведеться. Навіть невелике зменшення маси тіла дає багато що: поліпшується фігура, самопочуття і настрій; перестає мучити задишка при незначному навантаженні; найголовніше - істотно знижується ризик серйозних захворювань, що роблять людей інвалідами. Коли мова заходить про боротьбу з ожирінням, насамперед згадують дієти. До речі, з даним терміном є певні накладки. Річ у тому, що велика частина відомостей про ожиріння, поступає з англомовних джерел. У них словом "diet" часто позначають "раціон людини", бо, що ми маємо на увазі під нашим терміном "дієта". У російській мові "дієта - раціон і режим харчування, що призначається хворій людині". При перекладі відповідної літератури легко вкрадається помилка: "дієтою" стає все те, що їсть чоловік. "Дієта для схуднення" в загальновживаному значенні - це перелік мерів по жорстокому обмеженню раціону. Біда в тому, що люди, з жаром що приступають до реалізації чергової "дієти", навіть не підозрюють, що практично завжди ставлять свій організм у вельми скрутне положення - всім системам органів і тканинам неминуче доведеться зіткнутися з тим або іншим дефіцитом, тому що людина украй залежна від щоденного (!) надходження з їжею величезної кількості незамінних речовин. Якщо людина вводить в раціон жорсткі обмеження, то, скинувши зайві кілограми, він може серйозно постраждати. Добре, якщо "дієта" не стала постійною, і у організму залишився шанс "вийти з штопора". Інакше можна чекати появи вегетативних і трофічних розладів (слабкість, блідість, розбитість, хронічне нездужання, зниження гемоглобіну крові, сухість шкіри і багато що інше). Ще більш нефізіологічне голодування, особливо тривале.
   
   Краще говорити не про "дієту", а про ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ. Жоден з видів харчових продуктів не може забезпечити людини всіма необхідними живильними речовинами, тому раціон страждаючого ожирінням має бути таким же різноманітним, як і раціон будь-якої іншої людини! Навіть від вершкового масла відмовлятися не можна (одне з небагатьох джерел вітаміну А); неприпустимо виключати м'ясо (практично тільки з нього ми отримуємо залізо); не вдасться прожити без вуглеводів ("у полум'ї вуглеводів згорають жири").
   
   До "дієт", що розплодилися, достатні багато претензій. Часом прописи для схуднення складають не тільки лікарі різних спеціальностей, але і люди абсолютно далекі від медицини, спортсмени, інженери на пенсії і тому подібне Доказ - маса специфічних "дієт", які на перевірку виявляються звичайними комерційними проектами. Прикладів багато. Один автор вимагає повністю виключити вуглеводи, є смачні жирні речі і не турбуватися про калораж; інший робить упор на споживанні білкової їжі, як у наших предків, мисливців-збирачів; третій висуває гасло "харчуйтеся правильно відповідно до вашої групи крові"; четвертий ставить "Цукор - під заборону" і тому подібне На ділі, жоден з перерахованих підходів не пройшов наукової перевірки, не дістав схвалення з боку поважаних медичний організацій, тобто ніхто не з'ясовував можливі негативні наслідки.
   
   Боротьба з ожирінням - завжди дуже важкий і довгий процес. Скинути зайві кілограми - це рівно половина справи. Друге завдання (довічна!) - утриматися на досягнутому - оскільки схильність до накопичення жиру ніколи не зникне. Належить розірвати порочний круг: накопичення жиру - активізація жирової клітки - посилення тенденції до накопичення жиру - накопичення жиру. Він виникає неминуче. Принцип порочного круга очолює і від нього нікуди не піти. Із-за безупинного обертання він заглиблюється і здатний перетворитися на фатальну воронку, вельми своєрідну: у неї затягує найбільших товстунів, люди з масою трохи менше можуть застрягти, а відносно легенів, злегка повних, іноді виносить за межі згубного простору. Завдання полягає в тому, щоб вибратися із зачарованого кола.
   
   Щоб не розчарувати себе вже на перших кроках до заповітної мети, бажано врахувати наступний принцип: "не слід ставити перед собою недосяжних цілей". Безглуздо прагнути схуднути на 30 кг в найближчі декілька місяців - спочатку скиньте 3-5 кг На шляху до першого рубежу з'явиться можливість відпрацювати принципи правильного харчування, зробити їх невід'ємною частиною власної суті. Такі принципів досить багато, розкрити все в одній статті не вдасться, але вони зрозумілі і реалістичні. Ось деякі з них.
   
   Принцип "обмеження калоража" відомий всім. Найенергоємніші - жири. Доведеться обмежити їх споживання, але не можна виключати повністю, оскільки жири і масла одночасно є субстратом, у складі якого в організм потрапляють жиророзчинні вітаміни (вітамін А, D, До, Е). Необхідно віддавати переваги рослинним маслам. Дуже корисний жир, присутній в рибі. Другий головний постачальник калорій - вуглеводи: цукру, борошняні продукти, картопля і ін.
   
   Принцип "скорочення калоража без зменшення об'єму". Насичення багато в чому залежить від об'єму їжі. Є рецептори, які реагують на розширення шлунку, але вони відносно інертні; потрібний час, щоб вони активізувалися, і апетит зменшився. Звідси витікає наступний принцип: "повільніше їм - швидше худну". Звичка ніколи не поспішати при їді дуже корисна. Об'єм їжі практично без збільшення калоража наросте, якщо в раціон ввести більше харчових волокон, які удосталь містяться в зелені, овочах і фруктах. Додаткову кількість волокон можуть надати мюслі, висівки або харчові добавки і продукти, збагачені волокнами.
   
   Принцип "регулярності в живленні". Одноразове живлення приводить до одноразового переїдання. Великі перерви між їдою неминуче збільшують кількість з'їдається. Крім того, жирова клітка вважає за краще працювати "на вхід", тому весь надлишок живильних речовин швидко йде в депо і вже не витрачається.
   
   Принцип "солодкого перед обідом". То, за що лають дітей, може виявитися украй корисним для дорослих. Оскільки в лікуванні ожиріння одним з вирішальних моментів є боротьба з "хорошим апетитом", цукерочка за деякий час до їжі, якщо вона здатна зменшити апетит, не забороняється. Відповідно, доцільно уникати або обмежити споживання всього, що може апетит стимулювати (алкоголь, гострі спеції, соуси і тому подібне).
   
   Принцип "остерігайся "небезпечних" компаній" один з найважчих ("небезпечна компанія" - компанія з рясним гулянням), адже від родичів не відмовишся, свята не відміниш, друзів не виженеш. Тут можна волати тільки до сили волі і здорового глузду.
   
   Принцип "перлової каші, звареної без солі" (принцип розвантажувальних днів - що з'їдається за 5 прийомів протягом дня має бути малокалорійним, доброякісним, несмачним і малопрівлекательним зовні). Без розвантажувальних днів (1-2 рази на тиждень) не обійтися при різко вираженому ожирінні. Можливі будь-які варіанти залежно від фантазії і наявного набору дешевих продуктів. Зварите кашу з 100-150 грама перлової крупи без солі, розділите всю кількість на 5 порцій - це денний раціон. Інші приклади розвантажувальних днів: рисовий - каша з 100 грама рису з родзинками; капустяний - невеликої качан капусти (цілком або половина), відварений у воді без солі. Якщо вдасться освоїти кулінарію з таким ухилом, то успіх гарантований.
   
   Принцип "тридцяти найменувань" продуктів в денному раціоні - принцип японських дієтологів. Вони вважають, абсолютно обгрунтовано, що тільки наявність в денному раціоні 30 найменувань продуктів може зробити його повноцінним. У наших умовах дотримати це правило складно, але прагнути до ідеалу незайве.
   
   Проблема забезпечення раціонального поєднання цінних речовин в їжі пов'язана з тим, що малокалорійна дієта (2000 ккал/сутки) у будь-якому випадку не здатна задовольнити потреби організму у вітамінах і мінеральних речовинах. Це означає: щоб бути здоровим потрібно споживати дещо більше калорій, чим диктується цими жорсткими рамками. Дотримати паритет вимог можна тільки за допомогою додаткового фізичного навантаження. Принцип "більше рухайся, поки це ще може принести задоволення", для ранніх стадій ожиріння і "рухайся хоч би трохи більше" - для пізніх. Фізичне навантаження, окрім витрати калорій, спалювання жиру і холестерину, нормалізації регулюючих систем організму, покликане дарувати відчуття "м'язової радості", що є великим стимулом до здорового способу життя (не дарма так багато людей раніше займалися бігом підтюпцем, а зараз кинулося в басейни і фітнесс-центри). На жаль, з наростанням маси тіла це відчуття швидко втрачається, і є ризик ніколи його більше не знайти. Набуває чинності принцип порочного круга.
   
   На ліки в боротьбі із зайвими кілограмами потрібно дивитися лише як на допоміжні засоби. Дозволено до застосування два препарати: мерідіа і ксеникал. Перший покликаний пригнічувати апетит, і він зі своєю функцією вдало справляється, якщо немає протипоказань до його призначення (препарат повинен виписувати лікар). Ксеникал приводить до того, що організм втрачає здатність переварювати жири, що поступають з їжею. Ці ліки практично не мають протипоказань, але вимагають, по-перше, різкого обмеження в споживанні будь-яких жирів, оскільки присутність їх приводить до появи рідкого стільця (і навіть нетриманню стільця); по-друге, додаткового прийому жиророзчинних вітамінів і бета-каротину, оскільки надходження їх з їжею неминуче порушується.
   
   Докладнішу інформацію про правильне харчування можна почерпнути з літератури. Важливо, щоб автором джерела був фахівець і ніхто інший. Викорінюванню ожиріння крім усього іншого заважає велике число передвхідних моментів, через які переступити МАЙЖЕ неможливо: це російська звичка пригощати за принципом "хай краще залишиться"; робота, що вимагає багатогодинного перебування за письмовим столом або перед монітором комп'ютера; захопленість деяких людей смотренієм телевізора; хвороби, що вже з'явилися, обмежують мобільність, і багато що інше. Проте слово "МАЙЖЕ" залишає надію. І кожен повинен вирішити для себе сам, що в життєвому устрої слід змінити. У боротьбі із зайвими кілограмами іншого шляху немає: або ожиріння прогресуватиме - ситуація незмінно посилюватиметься; або маса тіла почне зменшуватися - це зв'язано тільки з хорошими перспективами.
   

Автор: uasol | Відгуки: 0 | Перегляди: 9454 | 11/10/2009 Краса, мода, імідж - Дієти, схуднення

Ссылка на статью:


Коментарій

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус  |  eng 
02.12.2022 14:25

Влада пояснила, чому забороняють УПЦ МП: небезпечна для здоров’я і життя

Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату. Джерело: Справді у Telegram Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
02.12.2022 14:24

РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП

Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
02.12.2022 14:11

Єврокомісія представила пропозиції щодо криміналізації порушення санкцій ЄС проти РФ

Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС. Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
02.12.2022 13:44

На Харківщині знайшли схованку зі списками поліцаїв та доноси колаборантів під час окупації

Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу. Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
02.12.2022 13:36

Росіяни вивезли в море 12 "калібрів" – Кім

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що російські окупанти вивели у море кораблі із 12 ракетами "Калібр".
02.12.2022 12:59

Закривавлені пакунки і очі тварин: в МЗС заявили про нові акти залякування українських дипмісій

МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном. Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
02.12.2022 12:40

У МАГАТЕ сподіваються домовитися про зону безпеки навколо ЗАЕС до кінця року

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
02.12.2022 12:03

Кремль на умови Байдена для переговорів відповів, що з України росіяни не підуть

Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України. Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.
Усі новини