Основою методики Волкова є тестування реакції організму на 130 продуктів харчування, що найбільш вживаються, з подальшим виключенням з раціону продуктів, на які виявлена негативна реакція.
З допустимих продуктів, що залишилися в раціоні, шикується повноцінна, фізіологічна строго індивідуальна програма живлення. Ця програма потребує постійного контролю і періодичної корекції відповідно до стану і потреб організм; конкретного пацієнта.
Тест виявляє присутність в крові антитіл до кожного окремого продукту. Це означає, що продукт потрапляє в кров в недорасщепленном вигляді, і травлення пацієнта по якихось причинах виявляється неефективним по відношенню до даного продукту. Що потрапили в кров недорасщепленниє продукти неминуче потрапляють у поле зору" імунної системи. Імунна система починає боротися проти "чужаків" виробляючи проти них антитіла. Цей процес вимагає величезних витрат кисню і білкових матеріалів Накопичення антитіл міняє властивості крові і викликає масу перехресних алергічних реакцій. Частина переробленого "сміття" насилу виводиться з організму всіма резервними шляхами (шкіра, слизисті оболонки, бронхи), частина відкладається в тканинах, частина засмічує нирки, викликаючи масу хворобливих симптомів. Тут і затримка рідини з подальшим підйомом тиску, і запальні процеси в суглобах, і "скріплення" води в організмі у вигляді надлишків жиру, і багато що інше. Сили імунної системи не безмежні. Вони витрачаються на боротьбу з "сміттям", що постійно поступає. Поступово їх перестає хапати для захисту нашого організму від зовнішніх впливів і інфекцій. Ми руйнуємо наш природний захист - імунну систему, нашими ж руками (вірніше, зубами).
Ми те, що ми їмо! Стародавні мали рацію! Звільнена від зайвого навантаження імунна система повертається до своїх прямих функцій, відпрацьованих еволюцією протягом мільйонів років. Після зняття зайвого харчового навантаження на імунну систему починається самостійний оздоровчий процес в тканинах і органах. Організм починає "ремонтувати" сам себе. То, чого раніше вдавалося іноді добитися шляхом тривалого глибокого голодування, важким ризикованим методом, а в дитячій практиці абсолютно непридатним - зараз досягається за допомогою точного тесту і подальшої лікарської корекції системи живлення.
Продукти, що потрапили в " червоний" заборонений список - віддаляються з раціону. Це не може стати втратою для організму, оскільки вони практично ним і не засвоюються. Це не відбивається на самопочутті і енергетичних потребах. У арсеналі залишається достатня кількість продуктів з "зеленого" списку. При цьому ніяких обмежень в кількості або часу прийому "дозволеної" їжі. Їжте, коли захочеться, якщо організм вимагає. Люди їдять удосталь і худнуть при цьому! І починають краще за себе відчувати... Після 2-3 місяців -обязательний повторний тест. Він, як правило, указує на істотні позитивні зрушення. "Зелений" список стає ширшим, а "червоний" поступово "усихає". Після 2-5 місяців спостереження за пацієнтом досвідчений лікар - фахівець в даній методології призначає постійну дієту, яку пацієнт вже сам може коректувати, "слушая"" свій організм.
Втім, сам доктор Вовків вважає, що його методика придатна не для всіх. Людина, яка не звикла за собою стежити і їсть тільки те, що йому вдалося купити, навряд чи дотримуватиме рекомендації лікарів.
Чи потрібно користуватися методикою постійно? Так. Але це не означає, що потрібно постійно здавати аналізи. Методика - це зокрема, впорядкований спосіб життя.
Для тих, хто має намір слідувати методу, лікарі Клініки доктора Волкова радять дотримуватися наступних основних правил: починайте є тільки при виникненні дійсного відчуття голоду, але у будь-який час доби;не терпите голоду більше 20 хвилин;ешьте продукти тільки з вашого зеленого списку, якомога частіше чергуючи їх в своєму раціоні;не вживайте продукти з червоного списку і продукти, що не пройшли тестування;ешьте поволі, ретельно пережовуючи їжу;запивайте їду водою (не холодною і не газованою) або зеленим чаєм (якщо він дозволений), маленькими глотками. Об'єм випитої під час їжі рідини повинен складати приблизно третину об'єму з'їденої їжі;выпив води, не можна є 10 хвилин;если Ви звикли є 4-5 разів на день, то ми рекомендуємо в першій половині дня віддавати перевагу овочам і кашам, бездріжджовим хлібцям з дозволеної крупи з овочами, або сиру (у кого кисломолочні продукти в списку дозволених) які дають енергію організму, а вже увечері - рибу або м'ясо;внимательно читайте склад і рецептуру продуктів на упаковках і етикетках!;из дозволених рослинних масел використовуйте тільки нерафіновані;вместо куховарській солі використовуйте харчову морську;чем швидше приготована їжа, тим вона корисно, чим менше вона піддавалася обробці, тим краще.
Найраціональніші способи приготування продуктів (по убуванню якості):
- у грилі (аерогриль, гриль в печі СВЧ, барбекю, мангал);
- на пару;
- сире м'ясо і риба (не частіше за один раз на тиждень)
- запечені в духовці
- солоне
- в'ялене
- відварне
- тушковані овочі
Не можна споживати:
- будь-які копчені і смажені продукти;
- тушковані м'ясо, рибу або птаха;
- будь-які бульйони з м'яса, риби або птахи;
- будь-який оцет. І всі продукти його містять;
- будь-яку харчову «хімію» - фарбники, ароматизатори, зокрема майонез і жувальну гумку;
- будь-які консерви, зокрема соки в упаковках
- цілісне молоко (зокрема знежирене, розбавлене, пастеризоване)
- не можна пити каву натщесерце
- не можна пити будь-які газовані напої
Декілька рецептів для тих, у кого мало часу
Бутерброд
На солодкий перець покласти помідор і авокадо.
Каша
Пластівці з круп заварюєте окропом або запарюєте на 1-3 хвилини в СВЧ або на плиті. У готову кашу можна додати масло або тушковані овочі (морква, лук, перець). Масло не можна розігрівати, тому його краще додавати у вже готове блюдо.
Суп
Супи можна зварити на воді з будь-яких дозволених овочів.
Лечо
До каші або макаронів з дозволених круп можна подати лечо: лук з морквою спассировать в невеликій кількості води без масла, додати солодкий перець. У напівготове блюдо залити протертими помідорами, закип'ятити, додати кинзу, часник і гострий перець. Або нарізувати кухлями баклажани і запекти в духовці разом з нарізаними помідорами і солодким перцем.
М'ясо і риба
М'ясо і рибу не можна гасити - їх дозволено готувати тільки в аерогрилі або в пароварці, або запікати у фользі в духовці.
Можна зробити рулети: відбити шматок м'яса, загорнути в нього солодкий перець, оливки, маслини, лук, часник, зелень і запекти у фользі в духовці. Різноманітити їх можна, узявши замість вирізки фарш. Рибний рулет ми радимо готувати з двох типів філе: білої риби (окуня) і жирнішою червоною (форель або сьомга): скласти їх разом, перешарувавши зеленню, запекти в духовці або приготувати в пароварці.
Журавлинний соус
До м'яса і риби хороший журавлинний соус: нарізувати і згасити лук, залити його протертою журавлиною, додати багато зелені, часник, сіль, перець. Можна додати масло або розбавити водою, додати тушкований солодкий перець, якщо соус покажеться дуже кислим. Цим же соусом можна обмазати м'ясо, перш ніж запекти.
Десерти
У перші дні дієти навіть люди, звички, що не мали раніше, до солодкого відчувають дискомфорт без десерту. Тому, щоб пацієнти Клініки не мучилися побачивши прилавків з солодощам, в кожній дієті обов'язково рекомендуються або фрукти, або рукодільні цукерки: сухофрукти з дозволених (фініки, інжир, чорнослив, курага) розпарити в СВЧ, додати заморожені ягоди, прокрутити через м'ясорубку, скачати в кульки і обваляти в тертих горіхах.. Якщо дозволені яблука, їх можна запекти з чорносливом в СВЧ, збивши потім в блендере - вийде своєрідний джем. Дозволені морси і компоти з сухофруктів, які відварюють 20 хвилин, після чого додають в отриманий відвар морожені ягоди або протерту журавлину. Тим, кому дозволено какао, рекомендується 99% шоколад.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.