Остеохондроз - це захворювання хребта. Здоров'я людини багато в чому залежить від стану його хребта, який виконує в організмі багато функцій. Перш за все це опорная, захисна, амортизаційна функції.
Остеохондроз - це дегенеративно-дистрофічна поразка тіл хребців, їх відростків, міжхребцевих дисків, дрібних суглобів хребта, м'язів і зв'язок.
Які причини?
У кожної людини з віком поступово з'являється остеохондроз. Швидкість його розвитку різна і багато в чому залежить від способу життя.
Дегенеративно-дистрофічні процеси в хребті виникають під дією багатьох чинників.
Основні з них: неправильна постава, гіподинамія, позноє перенапруження м'язів, носіння тяжкості, гормональні перебудови, ендокринні і соматичні захворювання, порушення нормального кровопостачання тканин хребта, емоційний стрес, вікові зміни, погане живлення. Під впливом цих чинників в хребті поступово наростають процеси: обезводнення, порушення кровообігу, надмірної рухливості хребців, артроз і підвивихи в дрібних суглобах, додаткові кісткові розростання, випадання дисків - грижі.
Як виявляється?
Кісткові зміни в хребті можуть дратувати нервові структури і приводити до рефлекторного спазму м'язів. М'язи починають хворіти, надмірно стомлюватися, стають напруженими, спазмірованнимі.
Симптоми остеохондрозу - гострі і хронічні болі, обмеження рухів в хребті, скутість в спині.
Іноді може здавлюватися нервовий корінець, грижею диска, що сформувалася, або кістковими розростаннями - остеофітами. В цьому випадку болі становяться сильними і прострілюючими, распростряняются по руці або нозі, з'являються оніміння, повзання мурашок, турбується чутливість, можуть слабшати і худнути м'язи, з'являється слабкість в певних м'язових групах.
Які потрібні обстеження?
Діагностика не обмежується оглядом невролога і проведенням рентгенівського дослідження. Для уточнення стану тканин: міжхребетного диска, оболонок спинного мозку, спинного мозку і нервових корінців застосовуються досконаліші методи: комп'ютерна томографія і магнітно-резонансне дослідження томографії. Іноді клінічна картина захворювання вимагає проведення дослідження судин, нервових корінців або периферичних нервів. Об'єм і доцільність проведення обстеження визначається лікарем, що лікує.
Як лікується?
Лікування остеохондрозу - складне завдання. Індивідуальна програма лікування залежить від характеру хвороби, її клінічної картини, тривалості і інтенсивності. Підібрати курс лікування, відповідний саме вам, може тільки лікар.
Найбільш актульной є зняття больового синдрому. Для лікування застосовується комплексний підхід з поєднанням лікарських і нелікарських засобів.
1) Лікарські препарати є основою для комплексної терапії болю в спині. Враховуючи щонайширший діапазон ліків і їх побічні дії, підбір препаратів повинен здійснюватися тільки фахівцем. - Для зняття болю використовуються нестероїдні протизапальні засоби, що випускаються у вигляді пігулок, ампульних форм для ін'єкцій, кремів і гелів. Найбільш ефективним в цій групі є диклофенак (вольтарен). Використовуються також ібупрофен, індометацин, мелоксикам, лорноксикам, целекоксиб, кеторолак, кетопрофен і ін. - Для зняття вираженого болю застосовується трамадол (трамал) - При гострому болі, пов'язаному з напругою м'язів застосовують так звані міорелаксанти (сирдалуд). Ці препарати, расслабляя напружені м'язи спини істотно знижують біль. При необхідності лікар може рекомендувати комбінацію препаратів. Наприклад, високоефективним є поєднання вольтарена і сирдалуда. Застосування цих препаратів визначається лікарем. Призначаються ці препарати зазвичай на 7-14 днів. - Для боротьби з болем широко використовують компреси з дімексидом і новокаїном, медикаментозні блокади, а також нові комбіновані вітамінні препарати, що володіють виразним антибольовим ефектом (мільгамма в ін'єкціях). - Новим способом лікування є застосування трансдермальних пластин з лідокаїном (препарат Версатіс*). Версатіс є м'якою еластичною пластиною на клейкій поверхні (10х14 см), що містить 5% лідокаїну (700 міліграм) і призначена для місцевого застосування з метою лікування больового синдрому при болях в нижній частині спини і міозитах.
2) Фізіотерапевтичні процедури: гідромасаж, лікування в спеціальній капсулі, в якій, завдяки комплексу фізіотерапевтичних процедур, можна досягти максимального розслаблення напружених м'язів.
3) Мануальна терапія і лікувальний масаж завдяки дії на всі структури спини - суглоби хребта, зв'язки і м'язи, дозволяють коректувати не тільки локальну проблему, що привела до болю, але і виправити поставу, поліпшити стереотип руху, тобто провести профілактику загострень. Слідує, проте, пам'ятати, що при гострих болях мануальну терапію проводити не слід. Курс мануальної терапії складається з 10-15 сеансів.
4) Акупунктура (акупунктура) з високою ефективністю зменшує біль і сприяє глибокому м'язовому розслабленню. Проводиться зазвичай 10-15 сеансів Використання корсетів, шийних комірців, поясів дозволяє розвантажити хребет і забезпечити йому стан спокою.
5) Лікувальна фізкультура і найбільш відповідні комплекси вправи мають бути рекомендовані лікарем. Починати заняття слід лише після проходження гострого періоду.
6) Користь від лікувальних заходів може позначитися не відразу, тому необхідно запастися терпінням і витримкою. Основна мета лікування полягає не тільки в тому, щоб зняти гострий біль, але і в запобіганні загостренню захворювання в майбутньому.
"Депортація або екстрадиція злочинців, кримінальних авторитетів або осіб, які становлять загрозу для національної безпеки України, не належить ні до меж компетенції Управління державної охорони України, ні до моїх повноважень, як його начальника", – заявив він.
За попередньою інформацією, подія сталась у результаті необережного поводження з пічним обладнанням в одній із в/ч, яка виконує бойові завдання на Донецькому напрямку.
Прокуратура мала право розслідувати злочини, підслідні Державному бюро розслідувань, не довше 5 років від дня набрання чинності нового УПК (19 листопада).
Кучма заявляє про неприпустимість революції, Жванія виходить з "Нашої України", Тимошенко посміялася з жартів Путіна над Ющенком та Саакашвілі, політики ЄС очікують з боку Януковича зриву підписання Угоди про асоціацію...