Вибираючи колір для приміщення, враховуються не тільки розміри кімнати, але і на яку сторону виходять вікна, а також вплив кольору на психіку людини. Як правильно вибрати колір інтер'єру для кухні, кабінету, дитячою, вітальні, спальні, як зменшити або розширити простір, як поєднуються кольори.
ЯК КОЛІР ВПЛИВАЄ НА ЛЮДИНУ
Для житлової кімнати найбільш підходить зелений колір: він знімає напругу і втому, заспокоює. Для кращого сприйняття потрібно додати до нього сині або жовті аксесуари.
Якщо в приміщенні переважає червоний колір, від цього підвищується дратівливість і агресивність. Крім того, він зрітельно зменшує простір. Разом з тим червоний колір покращує травлення, і тому він добре підходить для оформлення їдальні.
Жовтий колір допомагає зосередитися, підвищує творчу активність, тому його можна використовувати для робочого кабінету, тільки він не має бути дуже яскравим. Також жовтий колір добре виглядатиме в приміщеннях з вікнами на північну сторону.
Синій колір викликає відчуття розслаблення, спокою знімає емоційну напругу - він ідеальний для спальні. Фіолетовий не слід вибирати для оформлення приміщення: його дія на психіку виявляється в дуже великому пониженні фізичної активності і працездатності, виникненні пригноблюваного стану.
Коричневим кольором не варто захоплюватися. Хоча він викликає відчуття спокою, але темні тони цього кольору спровокують виникнення похмурих думок. Вибираючи колір для робочого приміщення, пам'ятай, що не рекомендується використовувати синій колір: від нього знижується гострота зору. Щоб очі не втомлювалися, вибирайте білий, жовтуватий і зеленуватий кольори. Нейтральні кольори (білий, сірий, чорний) можна використовувати в будь-якому інтер'єрі.
Білий колір може займати дуже велику поверхню в оформленні приміщення, він чудово доповнює будь-які кольори і служить відмінним фоном. Використовуючи в оформленні приміщення чорний колір, потрібно прагнути до того, щоб він не займав дуже велику площу. Краще за нього застосовувати як відтіняє для інших квітів.
Не потрібно використовувати для інтер'єру багато сірого кольору: він діє пригноблюючий, хоча його світлі відтінки є хорошим фоном для меблів і інших предметів обстановки. У оформленні приміщення повинні переважати світлі кольори, за винятком тих випадків, коли темний колір вибраний для інтер'єру спеціально. Краще, якщо в приміщенні очолюватимуть світлі тони, а яскраві кольори займають меншу площу.
Для дитячої кімнати якнайкращими будуть ніжні тони блакитного, рожевого, жовтого, пастельного кольору, тканини з малюнками. Не рекомендується використовувати темні кольори - чорний, коричневий, ліловий, сірий.
ПОЄДНАННЯ кольорів.
Вибираючи колір для кімнат або інших приміщень, потрібне помніт', що не всі кольори поєднуються один з одним. По можливості потрібно відмовитися від поєднання контрастних квітів, їх дуже складно підібрати так, щоб вони справляли гармонійне враження. Добре поєднуються один з одним темно-синій і темно-коричневий кольори; жовтувато-коричневий і бежевий, особливо якщо використовувати аксесуари яскраво-червоного або темно-бордового кольору; кремовий з ясно-бежевим, теракотовим, пісочним, темно-коричневим; коричневий з білим або бежевим і доповненнями синього або зеленого кольору; шоколадний і темно- коричневий у поєднанні з червонувато-рожевим. Не рекомендується поєднання холодного синього з сірим або металевими аксесуарами: це поєднання проводить дуже офіційне враження, тому за бажання оформити інтер'єр саме в такій колірній гаммі слід додати чорний колір.
Дуже ефективно використовувати для оформлення інтер'єру однотонне поєднання - різні відтінки одного кольору. Вибравши таке поєднання, можна доповнити інтер'єр невеликими деталями яскравих квітів, що гармонують з основним.
Вибравши для оформлення приміщень багатоколірний варіант інтер'єру, запам'ятаєте, що один з кольорів все-таки повинен переважати. Не варто брати для оформлення приміщень тільки холодні або тільки теплі кольори. До основного холодного кольору потрібно підбирати деталі в теплих тонах, і навпаки. До теплих відносяться червоний, жовтий, оранжевий, жовто-зелений, пурпурний, до холодним- зелений, зелено-блакитний, блакитний, синій, фіолетовий, до нейтральних - білий, сірий, чорний, бежевий.
РОЗМІР ТЕЖ МАЄ ЗНАЧЕННЯ.
«Розсунути» межі невеликої кімнати можна, якщо: - забарвити стіни в світлі тони - підібрати світлі меблі гармонуючого кольору - вибравши для оформлення приміщення неяскравий приглушений колір - на одному з її стенів закріпити встик прямокутні дзеркала
Зменшити, зробити приміщення затишнішим можна, якщо: - використовувати шпалери, тканини з крупним малюнком - вибравши як основний тон в оформленні приміщення теплі кольори, а для оформлення інтер'єру меблі і шпалери темного кольору - забарвити стіни в яскраві кольори - зробити контрастну обробку - подовжні стіни забарвити ясніше, ніж поперечні
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.