Зовнішній вигляд квартири, стан затишку і комфортності залежить не тільки від планування, типу і розстановки меблів, але і від обробки стенів, вибору освітлювальних приладів, декоративних тканин.
ЗАВІСИ І ДЕКОРАТИВНІ ТКАНИНИ. Завіси і драпіровка є одним з основних елементів прикраси квартири. Завіси можуть в значній мірі зрітельно пом'якшити недоліки вікон або дверей в кімнаті - подовжити або розширити їх. Наприклад, для того, щоб вікно виглядало ширшим, завіси і драпіровки вішають по обох сторонах віконного отвору, захоплюючи частину стіни справа або зліва. За бажання звузити вікно, завіси прикріплюють до карниза, відповідного величині віконного отвору, а довжину завіс доводять майже до підлоги. Дуже красиві завіси і драпіровки, якщо вони лежать густими складками або складками. Для цього ширина завіс повинно бути в півтора рази більше ширини віконного отвору.
У кімнаті, де стіни забарвлені або обклеєні шпалерами без малюнка, для завіс і драпіровок можна використовувати тканини з малюнком, причому бажано, щоб фон або малюнок тканини відповідав забарвленню стенів, був з ними одного кольору, але іншого відтінку. Для тих приміщень, стінні покриття яких мають малюнок, використовується переважно дрібноузорчаті або гладкі тканини.
Якщо в кімнаті на вікнах висять і тюлеві завіси, і драпіровки, то або драпіровочная тканина мають бути гладкими, без малюнка. Якщо крупні речі стоять в маленькій кімнаті, то їх також оббивають гладкою або дрібноузорчатою тканиною. Інакше вони виділятимуться. Крупний малюнок тканини допустимий для драпіровок, завіс, оббивки меблів у великих і високих кімнатах, а також для меблів крупних розмірів. Клітчасті тканини цілком прийнятні для завіс, чохлів, скатертин, диванних подушок і для оббивки меблів. Для кімнати, забарвленої в світлі тони, вибирають світлу клітчасту тканину.
Якщо під вікнами батареї центрального опалювання, тюлеві і, особливо, завіси з шовкового тюля, капрону, нейлону, віскозу доводять тільки до підвіконня, оскільки від контакту з гарячими батареями ці матеріали швидко зношуються.
Дуже красиві завіси і драпіровки, якщо вони лежать густими складками або складками. Для цього ширина завіс повинно бути приблизно в півтора рази більше ширини віконного отвору.
Довгі прямі вузькі драпіровки з щільної тканини надають кімнаті строгому і чинному вигляду, зібраному пишними складками завіси з тонкої тканини (капрону) - легкість і легкість. Завіси з клітчастих матеріалів, з ситцю і майі додають кімнаті свіжість. Слід враховувати, що блискучі шовкові або віскозні тканини для драпіровок, завіс, оббивки в скромній обстановці мають дуже нарядний вигляд.
Завіси і драпіровки з дорогих шовку, оксамиту - роблять з підкладкою, щоб вони висіли глибшими і важчими складками, щоб тканина не псувалася, не вигоряла від сонця.
КИЛИМИ І КИЛИМОВІ ДОРІЖКИ. Красиві в кімнаті великі килими або килимові покриття. Зрітельно вони як би збільшують розмір приміщення, особливо, якщо малюнок їх крейда і однорідний. Килими невеликих розмірів кладуть у дивана, столу, крісла.
Неприємно для очей і непривабливо стелити килими навскоси або на кут, краще розташовувати в кімнаті паралельно стінам. Слід уникати розміщення в кімнаті декількох маленьких килимків і доріжок, особливо якщо вони розрізняються за кольором, малюнку і стилю. Багатоколірні і яскраві килими (килимові покриття) добре виглядають в кімнаті з гладко забарвленими стінами.
У завдовжки вузькій кімнаті можна покласти два килими у двох різних груп меблів; цим кімната як би розділитися на дві частини (такого ж ефекту можна добитися за допомогою килимових покриттів два і більш за квіти(при однотонних стінах), створюючи таким чином атмосферу невимушеності ), а якщо меблі поставлені так, що відокремлює одну частину кімнати від іншої, то приміщення зрітельно як би стає менш довгим.
Якщо у вашому розпорядженні є килим, який закриває всю або майже всю площу підлоги, то для забарвлення стенів використовуйте один з основних кольорів килима, але світлішого відтінку.
Прикрашаючи приміщення, додаючи йому «теплоту» і м'якість, килими і доріжки вимагають в той же час трудомісткого відходу, який не завжди можна здійснити зайнятим людям. Затертий килим і негігієнічний і неприємний для очей. Само собою, зрозуміло, що там, де немає можливості витрачати час на часте чищення килима (килимових покриттів) і доріжок, краще зовсім відмовитися від них.
КАРТИНИ І ПРЕДМЕТИ ПРИКРАСИ. Хорошу картину краще всього повісити в найбільш освітленому місці кімнати і не знецінювати її сусідством з іншими звичайними предметами убрання. Особливо ефектно твори живопису виглядають на гладких стінах. Якщо ж стіни покриті шпалерами з малюнком, то картина повинна мати достатньо широку раму. Картини повинні врівноважувати і заспокоювати обстановку кімнати, а не створювати хаос з кольорових плям, поєднуватися з різною за розміром і формою меблями, вазами або настільними освітлювальними приладами, розташованими збоку від них. Картини вертикального формату врівноважуються низькою судиною, поставленою на шафу, тоді як картина горизонтального формату вимагають високої вази або судини.
Вішати картину слід на рівні очей або трішки нижче. Великі по формату картини, особливо написані масляними фарбами, вішаються вище і з нахилом. Акварелі, графіка і фотографії вішаються нижче, по декілька в ряд, але тільки якщо вони приблизно рівні за розміром і характером.
Але насправді затишок в будинку залежить не тільки від того, як обставлена і прикрашена наша квартира, але і від мешканців, які мешкають там. Ніколи не буде затишно в тому будинку, де чутні крики. Тому саме від нас залежить погода в будинку.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.