Про користь кімнатних рослин багато говорити не потрібно. Наша тема - як правильно розмістити квіти в інтер'єрі, щоб вони давали ще і естетичну насолоду і створювали відчуття затишку.
Про користь кімнатних рослин багато говорити не потрібно. Ще з шкільної лави ми знаємо, що вони поглинають вуглекислий газ і виділяють потрібний людині кисень і фітонциди, які очищають повітря і створюють сприятливе середовище для життєдіяльності організму. Наша тема - як правильно розмістити квіти в інтер'єрі, щоб вони давали ще і естетичну насолоду і створювали відчуття затишку.
Перше, на що варто звернути увагу перед вибором квітів, це освітлення. Як би ви їх не доглядали, поливали і леліяли, без достатнього світла квіти не виживуть, особливо квітучі. Тому подивитеся, на яку сторону виходить ваше вікно і як далеко від нього ви плануєте розташовувати квітку. Потрібно знати, що квітучим рослинам потрібно більше світла, чим не квітучим, також більше світла вимагають рослини із строкатим листям.
Ось що квітникарі рекомендують розміщувати на підвіконнях залежно від сторін світла:
Східний напрям: стефанотіс, азалія, фуксія, мирт, герань, бульбові бегонії, клеродендрум Томпсона, фіалки, дрібнолисті фікуси, стапелія, олеандр, драцена, кам'яна троянда. Це лише мала частина з того, що можна поставити до східних вікон, рослини взагалі люблять цей напрям.
На південних підвіконнях рослини розміщувати не рекомендується - згорять. Виходом тут будуть достатньо щільні, але прозорі завіси, які пом'якшать сонце. Рослини: азалея індійська, алое, бувардія, жасмин Самбак, камелія японська, опунциі, фуксія, хавортія, хойя, церіуси, ехинокактуси.
Слідує, проте, відмітити, що сторона світла не є такій вже стовідсотково визначальним чинником. Наприклад, у моєї подруги вікна на південь, але вона живе на першому поверсі і сонця практично не бачить, так що орієнтуйтеся краще по освітленню, чим по вікну.
Місце рослин в кімнаті. Рослини повинні підтримувати основну ідею інтер'єру і виглядати органічним, а не чужим елементом. Якщо ви хочете, щоб рослина прикрашала ваш інтер'єр, поставте його на вибране місце і сядьте там, де ви зазвичай отдихате і оціните, як виглядає рослина, може, його варто повернути або закріпити вище-нижче.
Якщо квітка красива, володіє незвичайною формою, кольором і здатний стати окремою фігурою інтер'єру, не ставте поряд інші квіти, тоді його особливість, унікальність пропаде в загальній зелені. Також немає сенсу поєднувати крупну квітку з маленькими, малюки зникнуть поряд з могутнім побратимом. Маленькі ж квіти або рослини, чий сенс саме в зелені, рекомендується ставити групами, щоб вони створювали єдиний зелений ансамбль. Таким чином ви уникнете однієї з помилок, що часто зустрічаються, - розставляти квіти по всій кімнаті, чому їх просто перестаєш помічати.
За допомогою рослин можна принципово змінити концепцію кімнати, розсунути або звузити її межі. Наприклад, велика висока рослина може візуально «підвести» стелю і створити об'єм кімнати, що при наших невеликих квадратних метрах вельми корисно. Навпаки, якщо у вас високі стелі і є відчуття неуюта, виберайте ампельниє - стебла, що звисають вниз, допоможуть згладити це неприємне відчуття.
Також варто дотримувати гармонію розмірів - в невеликій кімнаті потрібні маленькі або середнього розміру квіти, крупну кімнату прикрасять, навпаки, солідніші екземпляри фікусів, пальм, драцена, монстера. Грає роль і обстановка кімнати; у простому і лаконічному інтер'єрі будуть ефектні рослини із строкатими або незвичайної форми листям, а якщо кімната сама по собі нарядна за рахунок яскравих шпалер, картин, тканин і так далі, затишок створять зелені рослини простої округлої форми.
І наприкінці хочу відмітити, що рослини не люблять, коли їх рухають з місця на місце, тому заздалегідь визначите, де воно стоятиме. А ось іноді повертати рослину потрібно - це дозволить зеленому листю формуватися з усіх боків і зробить квітку гармонійнішою і приємнішою для ока.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.