Менеджер з персоналу підпорядковується безпосередньо керівнику. За відсутності Менеджер з персоналу його обов’язки виконує особа, призначена у встановленому порядку, яка набуває відповідних прав та несе відповідальність за належне виконання покладених на неї обов’язків.
"___" ____________ ____ р.
1. Загальні положення
1.1. Менеджер з персоналу відноситься до категорії „Професіонали”. 1.2. Призначення на посаду менеджера з персоналу та звільнення з неї здійснюється наказом керівника підприємства із дотриманням вимог Кодексу законів про працю України та чинного законодавства про працю. 1.3. Менеджер з персоналу підпорядковується безпосередньо керівнику. 1.4. За відсутності Менеджер з персоналу його обов’язки виконує особа, призначена у встановленому порядку, яка набуває відповідних прав та несе відповідальність за належне виконання покладених на неї обов’язків. 1.5. Менеджер з персоналу в своїй діяльності керується чинним законодавством України, наказами та інструкціями відповідних галузевих міністерств, цією посадовою інструкцією та іншими нормативними документами, затвердженими у встановленому порядку.
2. Завдання та обов’язки
Менеджер з персоналу: 2.1. Разом з керівництвом компанії розробляє основи корпоративної культури, керує її розвитком 2.2. Разом з керівництвом бере участь у прийнятті та впровадженні рішень стосовно питань прийому, переходу, підвищення, об’яви подяк, заохочень і накладань стягнень, пониження у посаді або звільнення працівників. 2.3. За підтримки керівництва очолює роботу з формування кадрового резерву серед діючого складу працівників підприємства. 2.4. Проводить на ринку праці пошук та відбір персоналу потрібних професій, спеціальностей та кваліфікації. 2.5. Проводить попередню роботу з претендентами на вакантні місця (анкетування, первинні співбесіди і так далі). Виявляє більш перспективних, рекомендує їх для подальшої співбесіди з директором. 2.6. Надає консультації керівництву компанії стосовно питань, пов’язаних з персоналом. 2.7. Надає консультації працівникам компанії стосовно питань трудового законодавства та норм соціального захисту 2.8. Організовує необхідний кадровий облік та веде кадрову документацію підприємства згідно вимог чинного законодавства та встановлених державних стандартів. 2.9. Оформляє прийом, перевід, звільнення працівників підприємства згідно чинного трудового законодавства, положеннями, інструкціями, наказами, що затверджено на підприємстві. 2.10. Формує та веде особові справи працівників, своєчасно вносить необхідні зміни. 2.11. Заповнює, веде облік та зберігає трудові книжки, веде облік трудового стажу. Видає довідки про теперішню та попередню трудову діяльність співробітників підприємства. 2.12. Веде архів особових справ, готує документи, якщо сплинув строк їх зберігання на підприємстві, до державного архіву на зберігання. 2.13. Надає бухгалтерії особові дані для позабюджетних фондів та податкової інспекції. Готує разом з бухгалтерією документи, необхідні для отримання соціальних пільг, призначення пенсій, допомоги та виплат працівникам та їх сім’ям, передає їх до органів соціального забезпечення. 2.14. Вивчає рух кадрів, виявляє причини плив ноті кадрів, розробляє разом з керівництвом заходи щодо їх вилучення. 2.15. Забезпечує чистоту та охайність свого робочого місця. 2.16. Виконує доручення керівництва, що пов’язані з основною діяльністю менеджера з персоналу, але не зазначені в цій посадовій інструкції.
3. Права Менеджер з персоналу має право: 3.1. Брати участь в обговоренні питань, що стосуються виконання його обов’язків. 3.2. Вносити на розгляд керівництва пропозиції щодо покращення роботи, пов’язаної з обов’язками, що передбачені цією інструкцією. 3.3. Брати участь в підготовці проектів наказів, розпоряджень, інших документів, що пов’язані з питаннями формування, використання та розвитку персоналу підприємства. В межах своєї компетенції – ініціювати підготовку означених документів. 3.4. В межах своєї компетенції повідомляти безпосередньому керівнику про всі недоліки, виявлені в процесі його професійної діяльності, та вносити пропозиції щодо їх усунення. 3.5. Залучати фахівців до вирішення покладених на нього завдань. 3.6. Вимагати від керівництва сприяння у виконанні ним посадових обов’язків. 3.7. Удосконалювати свою професійну кваліфікацію у встановленому порядку.
4. Відповідальність
Менеджер з персоналу несе відповідальність: 4.1. За належне виконання або невиконання своїх посадових інструкцій передбачених цією посадовою інструкцією, правилами внутрішнього розпорядку, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю та адміністративним законодавством України. 4.2. За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України. 4.3. За завдання матеріальною шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю.
5. Менеджер з персоналу повинен знати
5.1. Закон України „Про працю” та основи трудового законодавства. 5.2. Цілі та стратегію підприємства. 5.3. Методи аналізу кількісного та якісного составу працівників, методику планування та прогнозування потреб в персоналі. 5.4. Основи економіки, соціології та психології праці, сучасні теорію та практику управління персоналом. 5.5. Стандартні та уніфіковані форми кадрової документації. 5.6. Правила та норми охорони праці.
6. Кваліфікація. Менеджер з персоналу: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи на посаді менеджера персоналу не менш 2 років.
З інструкцією ознайомлений: ______ (підпис) ________________________ (прізвище, ініціали) "___" ____________ ____ р.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.