Генітальний герпес - це захворювання статевих органів, з особливими симптомами, лікування його важке, найчастіше генітальний герпес вражає зовнішні статеві органи, промежину і анус, рідше піхву і шийку матки.
Генітальний герпес - це захворювання статевих органів, яке викликається вірусами простого герпесу (Herpes simplex virus) і характеризується ураженням шкіри, слизистих оболонок, центральної нервової системи, а іноді і інших органів. Найчастіше генітальний герпес вражає зовнішні статеві органи, промежину і анус. Рідше зустрічаються вагинальний і цервикальний герпес - коли вражаються піхва і шийка матки.
Симптоми генітального герпесу
У жінок генітальний герпес виявляється висипаннями на зовнішніх статевих органах, великих і малих статевих губах, сідницях, внутрішній стороні стегон, які супроводяться хворобливістю і свербінням. Наступний етап розвитку хвороби - поява на місці висипання бульбашок з рідиною, які покрилися виразками на 2-3 доби захворювання і гояться тільки на 7-8 діб від початку прояву симптомів герпесу. При висипаннях на внутрішніх статевих органах, хвороба може протікати безсимптомний. Як супутні симптоми генітального герпесу, можуть виявлятися, але не обов'язково, збільшення і хворобливість пахових лімфатичних вузлів, поява головних болів, підвищення температури, болі в м'язах, загальне нездужання, болі в нижніх відділах живота, можливий герпетичний цистит: часті і хворобливі сечовипускання.
У чоловіків прояв хвороби має схожі симптоми і клінічну картину, локалізація ж висипань відбувається на головці статевого члена і крайній плоті. В результаті, захворювання генітальним герпесом може привести до появи у чоловіка інфекційного уретриту або простатиту, який виявляється утрудненим сечовипусканням і хворобливістю промежини.
Основний шлях передачі генітального герпесу - половою. Вірус передається при тісному контакті з хворим або вірусоносителем. Передача вірусу відбувається не тільки при звичайному статевому акті, але і при заняттях оральним і анальним сексом. Саме останні і провокують появу у людини герпетичних висипань, що заразилася, навколо анусу, що, за словами пацієнтів, супроводиться особливою хворобливістю. Вірус герпесу проникає через слизисті оболонки статевих органів, уретри, прямої кишки або мікротріщини шкіри. Він може виділятися із спермою. В більшості випадків зараження генітальним герпесом відбувається, коли інфікований партнер не знає про наявність захворювання, оскільки не мав раніше клінічного прояву хворобі. Чинники риски - що може привести до герпесу
До чинників риски, які збільшують вірогідність захворювання генітальним герпесом, можна віднести: • секс без презерватива; • зниження імунітету, переохолодження. • наявність декількох статевих партнерів і безладне ведення статевого життя; • пів, оскільки жінки хворіють на генітальний герпес набагато частіше за чоловіків; • наявність інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом; • аборти, внутріматочні спіралі.
Основний запобіжний засіб - займатися сексом тільки з презервативом і проводити своєчасне обстеження на наявність вірусу в організмі. Навіть при безсимптомному перебігу хвороби вірус, що викликає генітальний герпес може бути практично на 100% визначений методом ПЦР (полімеразна ланцюгова реакція). При цьому визначається наявність ДНК вірусу в організмі хворого. Лікування генітального герпесу
Сучасна медицина вважає, що абсолютно вилікувати як звичайний герпес, так і генітальний не можливо. Але можна перевести захворювання з гострої форми в стадію, що дрімає, і запобігти прояву рецидивів хвороби. При цьому вважається, що якщо загострення захворювання відбувається частіше за один раз на три місяці - те це привід для проведення серйозної іммуномодулірующей терапії.
Як правило, основним методом лікування генітального герпесу і у жінок, і у чоловіків є призначення спеціальних протигерпетичних препаратів: противірусна терапія. Разом з цим застосовують імуномодулятори і індуктори інтерферону. Схеми лікування генітального герпесу досить дорогі і складні, але відноситися до цього необхідно дуже відповідально, оскільки відсутність лікування може привести до досить важких ускладнень: неврозам, розладу сексуальної сфери, герпетичній поразці очей - кон'юнктивіту, раку шийки матки, раку передміхурової залози, герпетичному енцефаліту.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.