Шанувальники середземноморської дієти стверджують, що якщо здоров'я, краса, стрункість потрібні вам хай не швидко, але надовго, середземноморська дієта - ваш правильний вибір.
Ймовірно, слід не вводити читача в оману і відразу сказати, що середземноморську дієту можна назвати дієтою насилу. Це саме не дієта, а система живлення, яка при короткочасному використанні навряд чи принесе значне схуднення або поліпшення фізичного стану. І навпаки, якщо ви настроєні рішуче узятися за себе, за свою вагу і своє здоров'я, середземноморська «дієта» стане для вас відмінним помічником.
А що лікарі? Навіть вони визнають, що середземноморська система живлення є найбільш оптимальною для людини, дозволяючи схуднути правильно, тобто не тільки отримати в перспективі зниження ваги і струнку фігуру, налагодити чітку роботу шлунково-кишкового тракту, але і тримати в тонусі серцево-судинну систему, зменшити вміст холестерину в крові і взагалі омолодити організм. Деякі йдуть далі, стверджуючи, що поліпшується зір, а шкіра стає гладшою і ніжнішою, але перевірити це можна тільки спробувавши дану дієту самому. Основи середземноморської дієти.
Отже, середземноморська дієта - давайте вже називати її загальноприйнято - орієнтована перш за все на овочі, фрукти, рибу і взагалі морепродукти, при цьому додатково в середземноморській дієті можна вживати багато того, що в інших системах живлення часто протипоказано - м'ясо, пасту твердих сортів, хороший хліб без добавок, кисломолочні продукти, вино. Ці продукти не тільки відмінно видаляють відчуття голоду, але і мають низький відсоток холестерину і жиру. Небажаними для середземноморської дієти є лише жирні молочні продукти, тваринні жири і крохмаль.
Для середземноморської дієти характерний достатньо великий стіл, багато блюд і маленькі порції. Це особливо підходить тим, для кого важливо скинути вагу, але заважає психологія великої тарілки, де трохи салату і шматочок риби виглядає самотньо. Інший чинник, який запозичували практично всі системи здорового живлення, - неквапливість в їді, що дуже добре для травлення.
Вранці середземноморська дієта припускає вуглеводне живлення, а вечеря рекомендує білковий. Вуглеводи вранці хороші тим, що в отримана енергія в перебігу доби встигає розтратитися, таким чином на сніданок спокійно можна їсти мучноє і бути упевненою, що зайвої ваги він вам не додасть.
Не принесуть вам додаткові кілограми і овочі, які можна є в абсолютно будь-якому вигляді. Вживання овочів - важливий чинник. Їх повинно бути багато, в ідеалі кілограм в день! І не забудьте, що разом з класичними і всім відомими овочами середземноморська дієта припускає обов'язкове вживання оливок і маслин, а також часнику і всілякої зелені. І, звичайно, безперечний фаворит - оливкове масло, на якому готують більшість блюд, на якій побудована більшість рецептів дієти середземномор'я.
Кисломолочні продукти в середземноморському раціоні уживаються достатньо активно, як у вигляді окремого блюда, так і як заправка в салати і овочеві закуски. В основному це кефір, йогурт, нежирний сир і бринза.
Риба - можна сміливо сказати - основа всієї середземноморської кухні. Що ж дивовижного, якщо навіть в назві дієти є слово «море». При цьому жителі середземномор'я категорично не використовують у поєднанні з рибою муку, яйця, жир, оскільки вони вважають, що це тільки псує смак дійсного блюда; вони готують рибу на невеликій кількості оливкового масла, гасять з помідорами, їдять з салати зі свіжих овочів, з рисом, з луком і як завгодно, головне - більше.
М'ясо в середземноморській дієті присутнє, але тільки пісне, в основному це баранина і телятина, рідше курка, періодичність вживання 2-3 рази на тиждень невеликими порціями.
Паста. Жителі середземномор'я, особливо італійці, жити не можуть без пасти і макаронів, тому їдять їх часто і із задоволенням, на обід і навіть на сніданок, а ось вечеряти спагеті вони уникають. І хоча макаронні вироби вважаються за «хвору» їжу, італійці з цим не згодні. Важливо, говорять вони, вибирати ті продукти, які виготовлені з хорошої муки твердих сортів, організм їх чудово засвоює і переварює, і останні наукові тести показують, що це дійсно так. І якщо ви любите хорошу пасту, сміливо включайте її в свою середземноморську дієту.
Вино в середземноморській дієті на особливому місці - вважається, що саме сухе виноградне вино замінює будь-які харчові і вітамінні добавки, оскільки містить безліч сахаров, вітамінів і мінералів.
Власне, от і все основоположні принципи середземноморської дієти. От себе хочу відмітити, що прибрати з раціону шкідливі з погляду будь-якої системи живлення жири, тваринні масла, дешеву локшину і крахмалевмісну картоплю ніякої праці не складає, а є більше овочів і фруктів потрібно що на дієтах, що без них. Тому, якщо здоров'я, краса, стрункість потрібні вам хай не швидко, але надовго, середземноморська дієта - ваш правильний вибір.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.